Warsztaty chodzenia po taśmie – slackline

Data wydarzenia

Rodzaj wydarzenia

Miejce

slackline

fot. PROOK Apartment/ (CC BY 2.0)/ flickr.com

Fani akrobacji na taśmie spotykają się we Wrocławiu w każdy wtorek lub czwartek tygodnia. Czasem również w niektóre weekendy. Zapraszamy do dołączenia do nich, bo warsztaty są otwarte dla wszystkich ciekawych tego sportu.

Spotkania są przeznaczone zarówno dla rozpoczynających swoją przygodę z tym sportem, jak i bardziej doświadczonych slacklinerów. Kto ma niech koniecznie zabiera swój sprzęt! Im więcej taśm tym lepiej. Mile widziane są również atrakcje typu frisbee lub kendama. Celem spotkań jest integracja Wrocławskiej ekipy!

Co zabrać na pierwsze spotkanie?

Przede wszystkim buty z płaską, najlepiej gumowaną podeszwą, takie jak trampki. Po taśmach można też chodzić boso, to kwestia indywidualna. Do tego wygodne sportowe ubranie, butelka wody i dużo motywacji! Pierwsze kroki są trudne, ale zabawa jest niesamowicie wciągająca. Z pewnością przydatne są również koce, hamaki, czy karimaty, żeby było na czym usiąść.

Co to jest Slackline?

Slackline jest młodym sportem wywodzącym się ze wspinania i mającym swe początki w latach 70′. Polega na balansowaniu na dynamicznej taśmie 2,5-5cm rozpiętej pomiędzy dwoma punktami. Dzięki swoim właściwościom taśma przypomina poniekąd trampolinę, ponieważ wybija nas i umożliwia akrobacje. Sport często kojarzony z chodzeniem po linie ze względu na aspekt wizualny i elementu balansu (każdy dobry slackliner potrafi również bez problemu przejść po linie). Przy slackline dochodzi nam element drgań na wszystkie możliwe strony.

Aby być na bieżąco z wydarzeniami polecamy śledzić wrocławską grupę slackerów na facebooku.