Kolejny weekend na Wyspie Słodowej

Data wydarzenia

Rodzaj wydarzenia

Po przerwie wracamy z nową porcją atrakcji! W nadchodzący weekend zapraszamy na Wyspę Słodową i Piaskową, gdzie kontynuujemy sportowe i kulturalne animacje skierowane do wszystkich wrocławian. Odbędą się zajęcia ruchowe w ramach projektu Sportowa Wyspa, pokazy Kina Plenerowego oraz koncerty Otwartej Sceny. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

W piątek i sobotę przygotujcie się na dużą dawkę gitarowej energii. Od godzi.18.00 trwać będą koncerty gwiazd lokalnej sceny rockowej. 12 września zagrają zespoły: Alternatyw, Contact oraz Chase, a kolejnego dnia: formacja SIN oraz oleśnicki Windspread. Po sobotnim koncercie zajmijcie wygodne miejsca, bo o godz. 20.30 rozpocznie się projekcja wersji reżyserskiej filmu „Dwie Wieże”, czyli drugiej części trylogii „Władca Pierścieni”.

rozpiska_słodowa_12-14.09-01

Sportowa Wyspa to szereg działań o charakterze sportowo-rekreacyjnym, dzięki którym Wyspa Piaskowa w letnie weekendy zamienia się w sportowe miasteczko. 12 i 13 września, od godz. 14.00, na wszystkich chętnych czekać będą stanowiska do gry w badmintona, ringo, bule, turnball. Będzie można sprawdzić swoje umiejętności gry w siatkówkę na boisku do piłki plażowej oraz w korfballu – jedynej na świecie grze zespołowej, w której mogą grać jednocześnie kobiety i mężczyźni. Dyscyplina ta zawiera w sobie elementy koszykówki oraz piłki ręcznej.  Mamy także propozycję dla odważnych – ściankę wspinaczkową, a dla silnych – przeciąganie liny.

W sobotę na Wyspie Słodowej odbędzie się także rodzinny piknik organizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Centrum Pracy Socjalnej i Rodziny. Na scenie wystąpią dzieci i młodzież w ramach cyklu „Utalentowani Wielodzietni”. Zobaczymy pokaz gimnastyki akrobatycznej, szermierki, walk judo. Ponadto odbędą się warsztaty dla rodziców „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”, a także wiele innych atrakcji.

Organizatorem wydarzeń na Wyspie Słodowej jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego (wcześniej Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego) we współpracy z partnerami.

Program

Piątek, 12 września
18.00 – Otwarta Scena: Alternatyw, Contact oraz Chase

Sobota, 13 września
14.00-19.00 – Sportowa Wyspa Piaskowa
18.00 – Otwarta Scena:  SIN oraz Windspread
20.30 – Kino Plenerowe: „Dwie Wieże”

Niedziela, 14 września
13.00-18.00 – Piknik: „Wrocław dla Rodziny – Rodzina dla Wrocławia”
14.00-19.00 – Sportowa Wyspa Piaskowa