Zatańcz na Odrze – casting

Data wydarzenia

Miejce

fot. Mateusz Juszczak /(CC BY-NC-ND 2.0)/ flickr.com

fot. Mateusz Juszczak /(CC BY-NC-ND 2.0)/ flickr.com

Tańczysz? Weź udział w castingu do projektu w ramach wydarzenia FLOW ESK Wrocław 2016!

Biuro ESK Wrocław 2016 poszukuje tancerek i tancerzy, którzy chcą wziąć udział w choreografii przygotowywanej wraz z grupą Dansnest (Holandia) w ramach wydarzenia FLOW ESK Wrocław 2016, które odbędzie się 11 czerwca 2016.

To właśnie rzeka, jej okoliczne parki, budynki oraz mosty będą miejscem wielkiego przedstawienia, poprzez które zostanie opowiedziana historia Wrocławia XX wieku. W ciągu dnia wzdłuż brzegów rzeki Odry, parków, ogrodów, mostów i podwórek w jej okolicy (pomiędzy Ostrowem Tumskim, budynkiem nowej biblioteki oraz Uniwersytetem) odbędzie się ponad sześćdziesiąt przedstawień, happeningów oraz kulturalnych spotkań wyłonionych w otwartym naborze wśród artystów Wrocławia.

Wieczorem miejscem głównego przedstawienia będą: rzeka Odra, Ostrów Tumski, budynek Uniwersytetu i pobliskie znaczące budynki. Około 80 tysięcy osób zajmie pozycje dookoła rzeki i mostów. Przedstawienie będzie realizowane bezpośrednio na rzece (łodzie oraz ogromne kukły), na lądzie (orkiestra i zespoły muzyczne) oraz na wysokich, otaczających to historyczne centrum Wrocławia,  budynkach (poprzez projekcje multimedialne).

Przesłuchanie odbędzie się w piątek 27 maja 2016 w godzinach od 18:00 do 20:00 w Sali Teatralnej IMPARTU (ul. Mazowiecka 17). Rejestracja rozpocznie się od godziny 17:30 w Imparcie.

Zainteresowane osoby proszone są o przesłanie krótkiego listu motywacyjnego wraz z CV (w tym numer telefonu, adres e-mail i fotografię) pod adres: karolina.marciniak@wroclaw2016.pl.

Próby do projektu potrwają dwa tygodnie (między 30.05 a 10.05.2016) i będą odwbywały się wieczorami. Finał nastąpi 11 czerwca 2016 roku podczas wydarzenia FLOW ESK 2016 między 11:00 a 20:00.

Biuro ESK Wrocław 2016 poszukuje osób:

  • wyspecjalizowanych w tańcu współczesnym;
  • o teatralnej osobowości;
  • potrafiących pracować w sposób niezależny;
  • wrażliwych i otwartych na proces w choreografii;
  • mówiących dobrze w języku angielskim i polskim;
  • potrafiących współpracować z amatorami.