Wyspa Japońskich Sztuk Walki 20 sierpnia we Wrocławiu

W sezonie letnim centrum Wrocławia zlokalizowane jest nad Odrą. Tutaj bowiem wrocławianie zażywają nieco ochłody na nadodrzańskich bulwarach, opalają się na plażach i wybierają w rejsy statkami wycieczkowymi po rzece. Jednak nad Odrą dzieje się o wiele więcej.

Nabrzeża i wyspy usytuowane nad Odrą okazały się idealnym miejscem dla spotkań kulturalnych i sportowych. Dlatego w najbliższy weekend – 20 sierpnia – na Wyspie Słodowej odbędą się pokazy i warsztaty w ramach Wyspy Japońskich Sztuk Walki 2017. Uczestnicy będą mogli nie tylko przyglądać się pokazom wschodnich sztuk walki, ale także spróbować własnych sił w różnych dyscyplinach.

Co zaprezentują mistrzowie sztuk walki?

Kendo (japońskiej szermierki) prowadzone będzie przez klub Ryushinkai (http://www.ryushinkai.pl/)

Iaido (sztuki szybkiego dobywania miecza) poprowadzi klub Renshinkan (http://iaidowroclaw.com/)

Kyudo (japońskiego tradycyjnego łucznictwa), którego techniki zaprezentuje Wrocławskie Stowarzyszenie Kyudo (http://kyudo-wroclaw.pl/)

Aikido (sztuki walki bez zadawania ran przeciwnikowi) przygotuje Aikido Birankai Polska (http://birankai.pl/)

Gościnnie i po raz pierwszy w ramach Wyspy Japońskich Sztuk Walki pojawią się instruktorzy Tai Chi, czyli chińskiej sztuki walki, znanej też z medytacyjnej gimnastyki. Pokazy i zajęcia Tai Chi poprowadzą trenerzy Akademii Tradycyjnego Kung-Fu Tai Chi (http://www.ymaa.wroc.pl/)

Organizatorzy – Fundacja Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, a także EU-Japan Fest Japan Committee zapraszają do udziału zarówno dorosłych, jak i dzieci oraz młodzież zainteresowaną wschodnimi sztukami walki i chcącą spróbować swoich sił w tych dyscyplinach.

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/events/1727758167519279/

Zobacz także

Wyspa Słodowa