Wystawa szczecińskich bulwarów we Wrocławiu

Wystawa szczecińskich bulwarów we Wrocławiu w ramach projektu „Promenada z widokiem na Odrę – przebudowa szczecińskich bulwarów (Modernizacja Bulwaru Gdyńskiego, Piastowskiego, Elbląskiego)”.

Miło nam poinformować, iż do Wrocławia zawitała wystawa prezentująca obecnie modernizowane szczecińskie bulwary. Ekspozycja zagościła na Wyspie Słodowej – niewielka wysepka na Odrze w obrębie wrocławskiego Starego Miasta oraz Śródmiejskiego Węzła Wodnego – Górnego, w sąsiedztwie mniejszych nieco od niej Wyspy Bielarskiej i Wyspy Młyńskiej.

Po zakończeniu inwestycji szczecińskie bulwary będą służyły wszystkim mieszkańcom oraz przypływającym turystom odwiedzającym Szczecin. Inicjatywa w swoim zamyśle stwarza inspirację dla rozwoju  życia kulturalnego oraz gospodarczego nad Odrą. Impulsem do ożywienia ma być rekreacja i turystyka, która  zainicjuje kolejne przedsięwzięcia i inicjatywy”.

Powstające „na nowo” szczecińskie bulwary będą spełniały europejskie standardy, które dają perspektywę rozwoju nadodrzańskiego szlaku i podnoszą jego atrakcyjność. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Wrocławia, którzy chcieliby aktywnie spędzić na Wyspie Słodowej i  bliżej przyjrzeć się niezwykle ciekawej ekspozycji. Naprawdę warto to zobaczyć!

Projekt” Promenada z widokiem na Odrę – Przebudowa szczecińskich bulwarów” zakłada kompleksową przebudowę zagospodarowania trzech bulwarów, które w wyniku realizacji przedsięwzięcia zostaną przystosowane do uprawiania turystyki wodnej, uzupełniając deficyt miejsc do postoju jednostek sportowych i turystycznych oraz statków białej floty. Ponadto projekt zakłada przebudowę nabrzeża wraz z budową nowej infrastruktury niezbędnej do obsługi jednostek pływających

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

www.bulwary.szczecin.pl