Zagłosuj na najlepszy film w konkursie Kręć Wrocław!

Znamy już wszystkie filmy zgłoszone do konkursu. Właśnie rusza głosowanie. Twórcy walczą o nagrody warte ponad 23 tysiące złotych. Głosowanie trwa do 14 października.

Zagłosuj na film w konkursie „Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!”

Tegoroczny konkurs ma nową formułę. Jest to konkurs na krótki film o Wrocławiu, a nie – jak w poprzednich edycjach – na typowy film promocyjny o Wrocławiu. Uczestnicy, w ramach przygotowań, mogli brać udział w bezpłatnych warsztatach filmowych, których tematem było m.in. tworzenie animacji komputerowej.

W efekcie do konkursu zgłoszonych zostało 49 filmów, które można zobaczyć na stronie http://glosowanie.krecwroclaw.pl/. Pod każdym filmem jest możliwość oddania głosu. Zdobywca pierwszego miejsca zgarnie 10 tysięcy złotych, drugiego – 7 tysięcy, a trzeciego – 5 tysięcy złotych. Nagroda publiczności, przyznana w głosowaniu internautów, wynosi 2,5 tysiąca złotych – nagroda ufundowana jest przez Dolnośląską Szkołę Wyższą.

Ponadto, wśród nagród dodatkowych, znajdują się staże w Centrum Technologii Audiowizualnych – państwowej instytucji kultury prowadzącej działalność w dziedzinie nowych technologii wizualnych głównie na potrzeby kinematografii, w Xantus Animation Studio – jednym z największych w Polsce studiów postprodukcyjnych zajmujących się produkcją animacji i efektów specjalnych do filmów i seriali, a także realizacja według własnego pomysłu spotu promującego w portalach społecznościowych serial „Pierwsza Miłość” – nagroda ufundowana przez producenta serialu firmę ATM GRUPA S.A.

W skład jury powołani będą pracownicy agencji reklamowych i public relations, szkół filmowych oraz przedstawiciele Biura Promocji Miasta Urzędu Miejskiego Wrocławia i sponsorzy nagród.