Zagrają dla dzieci z hospicjum

Już 6 stycznia w sali koncertowej Polskiego Radia Wrocław będziemy świadkami niezwykłego koncertu na rzecz Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”

Podczas 2. Noworocznego Koncertu Charytatywnego wystąpią między innymi:

LEGITYMACJE
JOSE TORRES & HAVANA DREAMS 
MIKROMUSIC
João
JARECKI
GRUBSON
ANIA KŁYS
NAT QUEEN COOL
NATALIA GROSIAK
NEONY
OS LOUCOS
L.U.C
TWILITE
PAWEŁ RAŃDA – medalista olimpijski z Pekinu
ŚLĄSK WROCŁAW – zawodnicy

Prowadzenie: Kabaret Neo-Nówka i zespół Żarówki

W czasie trwania koncertu odbędzie aukcja charytatywna. Będzie można wylicytować bardzo oryginalne fanty np. lekcję wioślarstwa na Odrze z Pawłem Rańdą – mistrzem olimpijskim z Pekinu czy wejście na trening Śląska Wrocław. Szczegóły o aukcji pojawią się niebawem na stronie www.hospicjum.wroc.pl

Bilet na koncert może być wspaniałym prezentem świątecznym czy noworocznym dla kogoś bliskiego. Co więcej – sprawi on radość zarówno osobie obdarowanej, jak i podopiecznym Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”.
Patronat medialny nad koncertem sprawuje Telewizja Polska Wrocław, Gazeta Wrocławska i Radio RAM.
Koncert odbędzie się 6 stycznia 2011 roku o godzinie 18.00 w sali koncertowej Radia Wrocław przy ul. Karkonoskiej 10 we Wrocławiu.

Bilety w cenie 85 zł można kupić na www.kabaretowebilety.pl oraz bezpośrednio przed koncertem (5.01. od 18.00 i 6.01. od 14.00) na ul. Karkonoskiej 10.  

Dochód z aukcji oraz ze sprzedaży biletów zasili konto Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” i zostanie przeznaczony na stworzenia specjalistycznej przychodni dla dzieci nieuleczalnie i przewlekle chorych. Będzie to jedyna tego typu placówka na terenie Dolnego Śląska. Rodzice będą mogli przyjechać ze swoim chorym maluchem i w jednym miejscu skonsultować się u wielu specjalistów oraz mieć pewność, że warunki lokalowe pozwolą im na bezpieczny i nieobciążający dla dziecka pobyt.

Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci opiekuje się prawie 80 pacjentami z całego Dolnego Śląska. Jesteśmy jedynym hospicjum dziecięcym w naszym województwie. Pomagamy dzieciom w ich własnych domach. Jesteśmy do dyspozycji pacjentów 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Zespół Hospicjum składa się z 9 pielęgniarek oraz 3 lekarzy. Nasi lekarze i pielęgniarki jeżdżą do podopiecznych codziennie, dyżurując 24 godziny na dobę, po to aby dzieci wraz z rodzinami mogły czuć się bezpieczne. Wykonujemy średnio około 400 wizyt miesięcznie pokonując 26 tys. km. Udzielamy pomocy medycznej, socjalnej, staramy się organizować czas wolny rodzeństwu, zapewniamy wsparcie duchowe. Działalność Hospicjum jest wspierana przez liczny Wolontariat. Środki na działanie hospicjum pozyskuje Fundacja „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”.