Zakończenie wakacji na Wyspie Słodowej

Będą koncerty, plenerowy pokaz filmu, wymiana ubrań, gry planszowe dla każdego, spektakl Bajkobusu, warsztaty makijażu i warsztaty ceramiczne, a na Wyspie Piaskowej zagości karate i kulturystyka.

Sin i The Cox wystąpią w ramach Otwartej Sceny

SIN, który zaprezentuje się jako pierwszy, oficjalnie powstał w 2009 roku. Do tego czasu przez zespół przewinęło się kilku muzyków, aby wreszcie wyklarował się stały skład: Ula Filipowicz – wokal, Adam Zgud – gitara, Tomek Zaręba – gitara, Robert Sobański – bas, Paweł Ulatowski – perkusja. Twórczość SIN to mieszanka muzycznych inspiracji wszystkich członków zespołu, czadowe połączenie rock&rolla, hard rocka i heavy metalu. Połączenie to świetnie sprawdza się na koncertach.

Drugi zespół, który wystąpi przed publicznością w piątek to THE COX, który powstał w roku 2008. Po wielu mutacjach składu oraz wielu eksperymentach w gatunkach muzycznych zespół the Cox śmiało określa się jako grupa wykonująca muzykę „rock” z domieszką „zimnej fali”.

Po koncertach zapraszamy na seans filmowy.

Kulturystyczne show na Wyspie Piaskowej

Już w najbliższą niedzielę w ramach Sportowej Wyspy wybierzemy Miss i Mr Futurebody 2013.<–break-> Odbędzie się także pokaz MMA w wykonaniu Lutadores Wrocław w tym Mistrza Świata i Mistrza Polski.

Udział w konkursie możliwy jest bez żadnego wpisowego. Ponadto każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę Futurebody. Warunkiem jest wysłanie zgłoszenia na adres e-mail: fitness@futurebody.pl. Zgłoszenie powinno zawierać:

  • Imię i Nazwisko
  • Ewentualny pseudonim artystyczny
  • Nr. telefonu kontaktowego
  • Rozmiar i rodzaj koszulki (Do wyboru są koszulki na ramiączkach w kolorze czerwonym lub czarnym oraz koszulki typu tshirt w kolorach białym, czerwonym i czarnym – rozmiary S-XXXL).

W programie także zawody siłowe. Wszyscy chętni będą mogli zmierzyć się w konkurencjach takich jak: wyciskanie sztangi na ławce płaskiej, uginanie przedramion ze sztangą łamaną stojąc, wznosy sztangielki bezpośrednio z podłoża, zwijanie linki z obciążeniem na wyprostowanych rękach, martwy ciąg 100 kg na ilość powtórzeń oraz trzymanie hantli 10 kg na czas. Na zwycięzców czekają nagrody – odżywki.

Upominki zostały przygotowane także dla publiczności. Wśród widzów rozlosowane zostaną nagrody finansowe, koszulki oraz karnety na siłownię.

Tego dnia, w godz. od 16.00 do 18.00, na Wyspie Piaskowej pojawią się także biegi na orientację. Całość zakończy pokaz laserowych świateł.

Wyjątkowe gry na kolejne spotkanie z planszówkami

W najbliższą niedzielę ponownie spotkamy się z najbardziej popularnymi gramy planszowymi. Nie zabraknie jednak kilku perełek, które ciężko znaleźć w sklepach, czy domowych kolekcjach.

Przez osiem tygodni, w każda niedziele spotykaliśmy się przy planszy. Stoczyliśmy tysiące rozgrywek, gościliśmy tysiące Wrocławian i staraliśmy się umilić Wam niedzielne popołudnia. Tak samo będzie i tym razem.

Podczas najbliższego spotkania z grami planszowymi na Wyspie Słodowej, w wypożyczalni znajdziecie prawdziwe perełki wśród planszówek. Nie zabraknie oczywiście także tytułów ze wszystkich gatunków z którymi mieliście okazję zapoznać się w trakcie trwania Wyspy Gier.

Karate na Wyspie Piaskowej

Już w najbliższą sobotę na Wyspie Piaskowej poznamy kolejną dyscyplinę nieolimpijską. Tym razem będzie nią karate.

W dosłownym tłumaczeniu określenie „karate” oznacza „pustą rękę” – w znaczeniu bez broni. Ta wschodnia sztuka walki została stworzona jako metoda samoobrony. W karate do walki wykorzystuje się jedynie ciało ludzkie, stosując bloki, ciosy, uderzenia i kopnięcia. Ciągłe dążenie do doskonałości technicznej ma być zarazem drogą do wszechstronnego samorozwoju człowieka.

Pokazy karate odbędą się w godz. 17.00-19.00.

Wielki SWAP na zakończenie wakacji

Weź ze sobą ubrania, dodatki, ksiażki i wymień się z innymi uczestniczkami SWAP-u na Wyspie Słodowej!

Organizatorem niedzielnego SWAP-u jest Młodzieżowe Centrum Informacji i Rozwoju. Współorganizacją zajęli się Ośrodek Działań Twórczych „Światowid” – kulturalne miejsce na mapie Wrocławia, organizator licznych babskich wymian – SWAP-ów oraz Dżoolka – blogerka modowa i organizatorka imprez modowych w tym SWAPów w akademikach Politechniki Wrocławskiej oraz podczas projektu Stowarzyszenia Wiggor „Kobieta z Wiggorem”.

W wymianie może wziąć udział każdy. Wystarczy przynieść ze sobą to, czym chcemy się powymieniać. Impreza odbędzie się w niedzielĘ, 1 września w namiocie na Wyspie Słodowej. Na wymianę zapraszamy w godzinach 13.00 -16.00.

Klub Mamuśki wakacyjnie, czyli warsztaty ceramiczne na Wyspie Słodowej

Co można robić z gliną? Mieszać, ugniatać, lepić, wyciskać i formować. Zapraszamy wszystkie dzieci oraz młodzież do wspólnej zabawy podczas warsztatów ceramicznych „Świat bajek”.

Pierwszego września (w niedzielę) na Wyspie Słodowej stworzymy z gliny galerię postaci i przedmioty z dziecięcego i młodzieżowego świata bajek i filmów. Różnorodne techniki pracy z gliną pozwolą w przyjemny sposób stworzyć z tego bardzo plastycznego materiału, niepowtarzalne figurki, rzeźby i wszystko co nam podpowie fantazja. Niedzielne warsztaty w plenerze, to bajkowo – filmowe natchnienie, twórcza atmosfera, rozwinięcie swoich plastycznych umiejętności.