Zakończono renowację mariny na Oławie

W sezonie letnim centrum rekreacyjne Wrocławia przenosi się na rzeki przepływające przez miasto. Wiele osób pokochało nie tylko wybrzeża Odry, ale także jej dorzeczy. Duża popularność Oławy i znajdujących się przy niej pomostów zmobilizowała inwestorów do wyremontowania i odświeżenia tamtejszej mariny.

Z uroków spędzania czasu przy brzegu Oławy korzystano już wcześniej. Jednak ze względu na bezpieczeństwo wrocławian, którzy nader często udają się na spacery w te okolice, odnowiono tamtejsze pomosty i wymieniono uszkodzone ich elementy. Inwestor odświeżył także metalowe konstrukcje i wykonał konserwację drewnianych elementów pływających. Na marinę można dostać się od ul. Walońskiej 11, a już niedługo także od ul. Mierniczej, która ma zostać przedłużona aż do samej promenady.

To jednak nie koniec remontów i nowości nad Oławą. Zapowiedziany został także remont istniejącego odcinka promenady nad rzeką oraz oddanie do użytku mieszkańców Wrocławia kolejnych jej fragmentów. Już niebawem spacerowicze będą mogli wybrać się na jeszcze dłuższe wyprawy w pięknych okolicznościach przyrody i w sąsiedztwie rzeki, a odnowiona marina na pewno będzie doskonałym przystankiem na tej trasie.

Odrestaurowane pomosty nad Oławą mają stać się także miejscem spotkań sportowo-kulturalnych. Zapowiedziano już organizację eventów związanych między innymi z aktywnością fizyczną.