Zakończył się Tumski Cup 2016. Zobacz zdjęcia!

18 czerwca odbyły się regaty Tumski Cup 2016. Siódma edycja wyścigów łodzi smoczych zgromadziła ogromną widownię w okolicach Wyspy Bielarskiej.

W sobotę, 18 czerwca, na wodach wokół wysp Bielarskiej i Młyńskiej, między 11:00 a 19:00 odbyły się wyścigi łodzi smoczych. W tym roku na starcie stawiło się aż 16 drużyn z całego kraju. Wydarzeniu towarzyszyły liczne atrakcje zarówno na specjalnej scenie, jak i całej wyspie Bielarskiej. Można było poznać dyscypliny World Games 2017, wziąć udział w licznych konkursach i warsztatach oraz najeść się do syta.

Zmagania w trakcie wyścigów łodzi – głównej atrakcji wydarzenia – były zażarte. Ostatecznie zwyciężyła drużyna KTW (Klecińskie Towarzystwo Wioślarskie), z czasem 1:18,6 (1 minuta, 18 sekund i 6 setnych). Drugie miejsce zajęła ekipa KRD (Krajowy Rejestr Długów) z czasem 1:19,4. Tuż za nią, bo z czasem 1:19,6 uplasowała się załoga TST Dragon Team. Poza podium znalazły się Smoki Północy, które popłynęły z czasem 1:20,9.

Impreza przebiegała pod hasłem pomocy małej Oliwce. Czteromiesięczna dziewczynka urodziła się z wadą serca i potrzebna jest jej operacja, na której sfinansowanie wszyscy zwycięzcy przeznaczyli swoje nagrody.

Zobacz także

Barka Tumska

Wyspa Bielarska

Wyspa Młyńska