Zbliża się jubileuszowa 35. edycja PKO Wrocław Maraton

Maraton Wrocławski PKO to wydarzenie, które na stałe wpisało się w przestrzeń sportowo-kulturową Wrocławia. Najbliższa edycja, która odbędzie się 10 września, będzie jubileuszowym 35. biegiem. Nie może Was tam zabraknąć.

PKO Wrocław Maraton zyskał w ciągu poprzednich 34 edycji pokaźne grono fanów, którzy nie tylko biernie oglądają poczynania biegaczy i im kibicują, ale także biorą czynny udział i sami startują w wydarzeniach sportowych, które rokrocznie organizowane są na ulicach Wrocławia.

Wrześniowy PKO Wrocław Maraton zostanie tym razem połączony z jeszcze jedną imprezą sportową, a mianowicie z Mistrzostwami Europy Masters w Maratonie. W ramach 35. PKO Wrocław Maratonu zawodnicy powyżej 35. roku życia, posiadający licencje swoich narodowych związków weteranów lekkiej atletyki będą mogli wziąć także udział w dodatkowej klasyfikacji. W Mistrzostwach Europy Masters w Maratonie biegacze zmierzą się z 370 rywalami reprezentującymi 20 krajów.

Maraton wyruszy 10 września o godzinie 9:00 spod głównej bramy kompleksu Stadionu Olimpijskiego. Warunkiem ukończenia biegu i uwzględnienia w klasyfikacji jest pokonanie dystansu 42 195 metrów w czasie nieprzekraczającym 6 godzin. Oznacza to, że ostatni zawodnik powinien zameldować się na mecie nie później niż o godzinie 15:00.

Trasa maratonu została nieznacznie zmodyfikowana w porównaniu z ubiegłorocznymi edycjami. Jak wygląda mapa tegorocznego biegu?

Uczestnicy 35. PKO Wrocław Maratonu otrzymają na pamiątkę trofea z wizerunkiem Stadionu Olimpijskiego. Dodatkowo dla zapaleńców, którzy w ciągu ostatnich dwóch lat ukończyli cztery wrocławskie biegi w ramach PKO Wrocław Maratonu i PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu przygotowano wieszak na medale.

Chociaż na sam maraton musimy poczekać do niedzieli, to już dziś we Wrocławiu rozpoczynają się liczne imprezy towarzyszące temu wydarzeniu. W  piątek – 8.09.2017 – między godziną 16:00 a 22:00, a także w sobotę – 9.09.2017 – od 9:00 do 22:00 i w niedzielę – 10.09.2017 – od 5:30 do 8:00 w hali wielofunkcyjnej AWF odbędą się Targi Sport Expo. Z okazji jubileuszu 35 – lecia PKO Wrocław Maratonu w sobotę o godzinie 18:00 w pomieszczeniu pod Trybuną Zachodnią Stadionu Olimpijskiego otwarta zostanie Izba Pamięci Wrocław Maratonu, a chwilę wcześniej wspólnie powitamy we Wrocławiu drugiego biegnącego krasnala o imieniu Biegajło.

Oprócz biegu głównego w niedzielę każdy chętny, bez względu na wiek, będzie miał okazję wziąć udział w PKO Biegu Rodzinnym na dystansie mili, czyli 1609 m. Start zaplanowano na godzinę 9:15, tuż po rozpoczęciu PKO Wrocław Maratonu. Linia startu mieści się przy bramie głównej kompleksu Stadionu Olimpijskiego. Chętnych do wzięcia udziału w biegu obowiązują zapisy poprzez stronę internetową www.wroclawmaraton.pl.

Przez cały czas trwania maratonu, czyli w niedzielę od godziny 6:00 do 16:00 przy stadionie lekkoatletycznym AWF będzie działać miasteczko sportowe, a w nim między innymi miasteczko lekkoatletyczne PKO i ogródek rodzinny Wrocławskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Na czas trwania PKO Wrocław Maratonu zmianie ulegną trasy autobusów i tramwajów. Utrudniony będzie też ruch samochodowy.