Znamy laureatów VIII Regat o Puchar UKS Żeglarz

W ubiegły weekend na przystani Osobowice I miały miejsce VIII Regaty o Puchar UKS Żeglarz. Swoje jachty zaprezentowali zawodnicy z wrocławskich klubów w różnych klasach. Pogoda dopisała żeglarzom, dlatego chętnych nie brakowało. Kto zwyciężył?

O Puchar UKS Żeglarz walczyło 53 zawodników, którzy w tutejszych klubach sportowych od dawna przygotowywali się do regat. Zawodnicy startowali w czterech kategoriach: Optimist, Laser 4.7, Laser Radial oraz Cadet. Spośród żeglarzy startujących w każdej z tych kategorii wyłoniono zwycięzcę. Listę laureatów prezentujemy poniżej.
Klasa Optimist – Jacek Kalinowski
Klasa Laser 4.7 – Miłosz Gabryszewski
Klasa Laser Radial – Agata Kalinowska
Klasa Cadet – Łukasz Czerwiec z Ksawierem Zacherem

Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałym zawodnikom życzymy wytrwałości w dążeniu do celu i trzymamy kciuki za ich przyszłoroczny start w regatach.

Uczniowski Klub Sportowy Żeglarz jest stowarzyszeniem działającym we Wrocławiu od 2000 roku. Przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim prowadzi szkolenia żeglarskie dla dzieci i młodzieży, organizując m.in. takie programy, jak „NIVEA Błękitne Żagle” oraz „ENERGA Sailing”. Wyszkoleni i doświadczeni instruktorzy oraz trenerzy zapoznają młodych żeglarzy z podstawami sailingu i pomagają zrozumieć ducha rywalizacji, uczą pracy w grupie oraz przekazują wiedzę na temat bezpieczeństwa na wodzie.