Zrób patent żeglarski we Wrocławiu. Rusza weekendowy kurs!

zeglarstwo_flickrJuż 11 września startuje weekendowy, jesienny kurs, który przygotowuje do egzaminu na patent żeglarski. Na wrocławskich Osobowicach poznasz wszystkie tajniki żeglowania po wodach śródlądowych.

Kurs przygotowuje nie tylko do egzaminu, ale i go żeglowania w ogóle, bowiem podczas zajęć uczestnicy poznają nie tylko tematykę realizowaną na egzaminie. W trakcie pływania po Odrze instruktorzy przedstawią różne sytuacje, a uczestnicy kursu mogą liczyć na mnóstwo praktyk na łódkach. Zajęcia praktyczne realizowane będą w weekendy na Osobowicach, z kolei lekcje teoretyczne odbywać się będą w tygodniu, po godzinie 17:30. Zajęcia praktyczne trwają sześć weekendów – 12 dni, po cztery godziny. Szczegółowy plan zostanie przedstawiony na pierwszym spotkaniu, zajęcia trwać będą do połowy października.

Szkolenia odbywają się w grupach 4-osobowych na jachtach przeznaczonych dla pięciu i sześciu osób. Kurs prowadzą instruktorzy Polskiego Związku Żeglarskiego, a zawodnicy mogą korzystać z jachtów Omega (otwartopokładowy), Orion (kabinowy) i Conrad600 (kabinowy). Kurs kończy się egzaminem pod koniec października – dokładna data zależy od pogody. Dla chętnych istnieje możliwość zorganizowania egzaminu próbnego, ponadto każdy z uczestników otrzymuje materiały szkoleniowe.

W trakcie kursu zorganizowany zostanie również grill z szantami. Cena za kurs wynosi 970 złotych, można zapłacić w dwóch ratach. Zaliczkę w wysokości 300 złotych trzeba wpłacić przed rozpoczęciem kursu. W koszt nie jest wliczona opłata za egzamin i patent.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 11.09 we Wrocławiu o godz. 17.30 w siedzibie 3sektora, przy ul. Legnickiej 65. Wcześniej należy się zgłosić. Zapisać można się telefonicznie, dzwoniąc do Janusza Pełki, prezesa Stowarzyszenia, pod numer telefonu 608 478 084. Szczegóły można poznać na stronie Zeglarstwo.org.

Kurs organizowany jest przez Dolnośląskie Stowarzyszenie Rozwoju Żeglarstwa. Planowana jest również edycja wiosenna.