Zumba w WakeParku, czyli fitness i taniec oprócz kąpieli

fot. Sangudo/ (CC BY-NC-ND 2.0)/ flickr.com

fot. Sangudo/ (CC BY-NC-ND 2.0)/ flickr.com

Sobotnie zajęcia taneczne w WakeParku zorganizuje klub Entalpia Fitness Babiniec. Instruktorzy zaprezentują program ćwiczeń z elementami Zumby, a po wspólnym wysiłku będzie można wskoczyć pod prysznic i do wody na kąpielisku Glinianki.

Instruktorzy z Entalpii na co dzień pracują w siedzibie klubu, przy ul. Pilczyckiej 102, ale często można ich też spotkać ćwiczących w różnych częściach miasta. W pierwszy sierpniowy weekend dołączyli do inicjatywy „Lato na Pergoli”. Można ich było spotkać tuż przed fontanną lub w klimatyzowanej sali.

Podobnie będzie i w ten weekend. W sobotę (15 sierpnia) od godziny 13:00 instruktorzy dadzą pokaz tańca i ćwiczeń na terenie WakeParku, czyli tuż przy kąpielisku Glinianki. Po ich ostatniej aktywności przy Pergoli można spodziewać się, że sobotnie zajęcia potrwają około dwóch godzin. Instruktorzy poprowadzą zajęcia Zumby, które w ich wydaniu są połączeniem tańca latynoamerykańskiego z elementami aerobiku.

Zumba jest bardzo energetyczna i jest tym, co znakomicie wpływa na poprawę nastroju. W kolumbijskim slangu Zumba oznacza „baw się i ruszaj”. Zaprezentowany przez instruktorów układ jest z kolei systemem fitness, który przy użyciu prostych kroków tanecznych z fitnessem angażuje wszystkie główne grupy mięśni. To dobra i darmowa okazja do tego, by spróbować ukształtować letnią formę, poprawić sylwetkę i zadbać o kondycję.

Przy okazji fitnessu na Pergoli uczestnicy zajęć poznali też styl Urbhanize®. Możliwe, że goście WakeParku będą mogli liczyć na powtórkę z rozrywki, bo Urbhanize to najnowszy program Dance Fitness. Urbhanize wplata elementy hip hopu inspirowane Street Dancem. Ale to nie wszystko. Do ćwiczeń fitness i hip hopu dokłada się jeszcze Bhangrę (Bhan), czyli tradycyjny taniec indyjski. Takie ćwiczenia na świeżym powietrzu pozwolą na to, by móc poczuć się jak na imprezie w klubie.