2018 rokiem Odry!

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Odry i spędzania czasu w jej otoczeniu. Na wczorajszej sesji rady sejmiku wojewódzkiego radni zdecydowali, że rok 2018 upłynie nam pod znakiem Odry. Co to oznacza?

Popularność Odry i jej dorzecza daje się zauważyć we Wrocławiu już od dłuższego czasu. Nic zatem dziwnego, że nad rzeką dzieje się coraz więcej, a zarówno mieszkańcy, jak i władze stolicy Dolnego Śląska chcą rozwijać ten nurt i skupić tutejsze życie właśnie nad wodą. Aby móc wdrożyć planowane działania, na przyszły rok zapowiedziano większe dotacje na rozwój infrastruktury w pobliżu rzeki i modernizację samej Odry. W planach jest przebudowa jej otoczenia do IV klasy żeglowności, co wiąże się z możliwością przywrócenia międzynarodowego transportu rzecznego.

Nad Odrą już w ubiegłym sezonie zmieniło się bardzo dużo – remonty przepraw, kładek, nowe wydarzenia i wiele innych. W przyszłym roku najprawdopodobniej działania te będą kontynuowane. Część funduszy zostanie przekazana na dofinansowanie renowacji nabrzeży, ścieżek pieszych i rowerowych, marin i pozostałej infrastruktury turystycznej nad Odrą. O dotacje będą mogli ubiegać się przedstawiciele dolnośląskich gmin, które zgłoszą się do ogłaszanych konkursów.

Wygląda na to, że przyszłoroczny sezon na Odrze będzie jeszcze bardziej intensywny i bogaty w wydarzenia, które z pewnością zainteresują mieszkańców Wrocławia i nie tylko. Macie jakieś sugestie dotyczące zmian, jakie w najbliższym czasie powinny zajść na wrocławskim odcinku nabrzeża?