21 listopada znajdź się wśród życzliwych!

Dzień Życzliwości został ustanowiony w roku 1973 jako World Hello Day. Obecnie obchodzony jest w USA i stu kilkudziesięciu innych miejscach na świecie. Od 2006 roku myśl hasła: Pielęgnujcie przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu, które pojawiło się na naklejkach w metrze w Pradze i zostało przytoczone w książce Mariusza Szczygła Zrób sobie raj także we Wrocławiu.

Biuro Promocji Miasta wraz z licznymi partnerami realizuje kampanię promocyjną pod hasłem: Dzień Życzliwości. Znajdź się wśród życzliwych. Jej celem jest promocja życzliwości – zachęcanie do czynienia dobra wobec siebie nawzajem, a także budowanie wizerunku Wrocławia jako miasta ludzi życzliwych. Obchody Dnia Życzliwości odbywają się we Wrocławiu zawsze 21 listopada.

Pomysł, aby uczcić życzliwość zrodził się ze sprzeciwu wobec ordynarności otaczającego nas świata. Data 21 listopada zaś jest dobra jak każda inna – życzliwym trzeba być przecież codziennie. Dlatego zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do akcji. Jak co roku zarażamy radością i bawimy się koncertowo!

Już 21 listopada 2012 o godz. 19.00 w klubie ETER odbędzie się wyjątkowy koncert charytatywny, na którym wystąpią Indios Bravos  oraz laureaci konkursu „Kawałek Wrocławia”. Dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek zostanie przekazany dla podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Sprzedaż biletów od 5 listopada prowadzi Centrum Informacji Turystycznej, Rynek 14, i Biuro Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci przy al. Wiśniowej 36. Bilety będzie można kupić także przed koncertem w klubie ETER oraz na wrocławskich uczelniach.