Biblioteka na moście Uniwersyteckim? Wymień się książką

Most Uniwersytecki Południowy

Most Uniwersytecki Południowy

Już w czwartek, 2 października, na moście Uniwersyteckim, obok pomnika „Powodzianki”, powstanie plenerowa czytelnia. Nie na darmo właśnie tam – „Powodzianka” od kilkunastu lat trzyma na swych barkach książki w hołdzie tym, którzy ratowali zasoby biblioteki przed wielką powodzią w 1997 roku.

Zasady czytelni na moście są proste: każdy może przynieść książkę, oddać ją komuś innemu lub wymienić. Można też przyjść bez żadnej książki, a zabrać jedną. Wymiana książkami jest całkowicie darmowa.Wymiana książek to część akcji informacyjnej o programie „Mosty”, będącego częścią Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Żeby dostać za darmo książkę, trzeba będzie wykazać się wiedzą na temat wrocławskich mostów. Można jednak liczyć na podpowiedzi wolontariuszy, którzy będą dzielić się ciekawostkami i faktami o historii przepraw nad Odrą.

Wymiana ruszy o godzinie 12:00 przy rzeźbie „Powodzianki” i potrwa do późnych godzin popołudniowych.

„Powodzianka” na moście Uniwersyteckim stoi już 16 lat. Pomnik oddaje hołd tym, którzy tuż przed wielką powodzią w 1997 roku ratowali zasoby Biblioteki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Zobacz także

Most Uniwersytecki Południowy