Biblioteka Plenerowa powraca na Wyspę Słodową! Kolejne spotkanie już 27 lipca

Podczas pikników rodzinnych nie może zabraknąć dobrej książki, dlatego na Wyspę Słodową powracają spotkania z cyklu Biblioteki Plenerowej. Będzie można wypożyczyć książkę zarówno na miejscu, jak i do domu.

Na pikniki pełne atrakcji zapraszamy w wakacyjne niedziele: 27 lipca (od godziny 14.00 do 19.00), 10 i 24 sierpnia (od godziny 13.00 do 18.00). Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. W tegorocznym programie Biblioteki Plenerowej dominują warsztaty inspirowane konkretnymi publikacjami, znalazły się w nim m.in.: działania plastyczne „Modne preludium deszczowe”, gry i zabawy w języku angielskim, spacery z przewodnikiem, wspólne przygotowywanie przekąsek. 

Za każdym razem udostępniane są zbiory oraz bibliografia wybranych pozycji literatury dla dzieci i dorosłych. Książki można czytać na Wyspie, korzystając z rozstawionych na niej leżaków. 

Najbliższe spotkanie (niedziela, 27 lipca) to przygoda z Sokratesem na Wyspie Bielarskiej, zabawy słowne w języku angielskim inspirowane światem bajek Erica Carle’a oraz pełna niespodzianek gra terenowa pt. „W kierunku szachistów i Krzywego Komina”.

W sierpniu (10 sierpnia) zorganizowane zostaną warsztaty graficzne, a także wyprawa z przewodnikiem w poszukiwaniu „Kociego Zaułka”. Podczas wycieczki zatrzymamy się w Muzeum Narodowym, gdzie „Koty chadzają własnymi drogami”. A na Wyspie czeka nas spotkanie z „Bardzo Głodną Gąsienicą”, czyli warsztaty literacko-plastyczne prowadzone w języku angielskim.

Ostatnia odsłona tegorocznej Biblioteki Plenerowej (24 sierpnia) to kulinaria dla najmłodszych – „Gruszkowy jeżyk z pysznymi kolcami” oraz poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: Co łączy pomnik Karola Linneusza i czekoladę. Każde spotkanie plenerowe zakończymy dobranocką i nauką śpiewania kołysanek. Specjalnie na potrzeby wydarzeń na Wyspie Słodowej została opracowana bibliografia pt. „Szukaj skarbów z MBP!” – to wybór najciekawszych książek dla dzieci i młodzieży, których akcja związana jest z wyspą lub skarbem, czyli przygodą.

Biblioteka Plenerowa na Wyspie Słodowej jest wydarzeniem organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu wraz z partnerskim udziałem kilkunastu instytucji oraz przy współpracy z Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego w ramach projektu „Wyspa na Weekend”.