Chcesz dołączyć do ósemki wioślarskiej PWr? Nie zwlekaj!

fot. Łukasz KrzywańskiSekcja wioślarska Politechniki Wrocławskiej czeka na nowych zawodników. Aby dołączyć do obecnego zespołu wystarczy przyjść do Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, przy ul. J.Chełmońskiego 16. Zawodnicy z chęcią przywitają każdego nowicjusza od poniedziałku do piątku, nawet o szóstej rano…

Przynależność do składu ósemki Pwr oznacza zgodę na podporządkowanie się regułom ciężkich treningów. Często odbywają się one bardzo wcześnie rano i w niesprzyjających warunkach. Po co się tak trudzić? Reprezentanci Politechniki Wrocławskiej są dumą swojej uczelni, uczestniczą w jej życiu, tworzą legendę tego miejsca. Przy okazji mają również okazję wytrenować nie tylko umysł, ale i ciało. Nie bez znaczenia jest też możliwość udziału w międzynarodowych zawodach w Londynie, Wiedniu, Splicie.

Sekcją opiekuje się Paweł Rańda, wicemistrz olimpijski z Pekinu. O tym jak trenuje swoich podopiecznych, jak ich rekrutuje, można przeczytać w wywiadzie, którego Paweł Rańda udzielił redakcji WroclawNadOdra.pl. Najważniejszym i właściwie jedynym kryterium, które decyduje o dołączeniu do załogi jest przynależność do grona studentów Politechniki Wrocławskiej. Tężyzna fizyczna i doświadczenie nie mają wielkiego znaczenia.

W minionym sezonie załoga Politechniki Wrocławskiej zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych i trzecie w klasyfikacji generalnej w Akademickich Mistrzostwach Polski. Studenci wzięli również udział w międzynarodowych zawodach w Londynie, Wiedniu, Splicie i zaangażowali się w organizację imprezy Odra River Cup oraz projektu Mosty.

W najbliższym czasie Paweł Rańda będzie przygotowywać swoją czwórkę wioślarską do sierpniowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Jednak najważniejszym wyzwaniem są przyszłoroczne Akademickie Mistrzostwa Europy. Nowi i obecni zawodnicy już od października będą musieli mocno przyłożyć się do ćwiczeń, bo na Akademickich Mistrzostwach Europy trzeba zaprezentować naprawdę wysoki poziom.

Ekipa wioślarska jest otwarta zarówno na nowych zawodników, jak i na nowe zawodniczki. Warto mieć na uwadze to, że właściwie każdy reprezentant uczelni zaczynał swoją przygodę z wioślarstwem od zera, właśnie w wieku studenckim. W większości studenci i studentki pierwszy raz mają styczność z wioślarstwem właśnie w murach uczelni. Ze względu na to, że studia trwają zazwyczaj tylko 5 lat to rotacja w załodze wioślarskiej jest duża. Dlatego świeże siły są bardzo potrzebne.

Aktualny skład osady PWr to: Paweł Penno, Sebastian Łanda, Maciej Jasiński, Paweł Buryn, Wojciech Łopuszko, Krzysztof Rokita, Jarosław Porada, Przemysław Kędziora, Adrian Bryk (sternik). Jeśli chcesz wśród tej grupy zobaczyć swoje nazwisko, wystarczy przyjść do Studium Wychowania Fizycznego i Sportu lub skontaktować się z wioślarzami, wysyłając wiadomość na facebooku.

Cały skład osady zachęca do podjęcia wioślarskiego wyzwania. Obecną reprezentację można poznać oglądając zamieszczony przez wioślarzy film.