Dawno nie grałeś w podchody, ani nie kąpałeś się w sadzawce? Zafunduj sobie labę w mieście Breslau

fot. Olgierd Rudak/ (CC BY 2.0)/ flickr.com

fot. Olgierd Rudak/ (CC BY 2.0)/ flickr.com

W najbliższą niedzielę nadarzy się okazja do wypoczynku w mieście bez klimatyzacji, komputerów i centrów handlowych. Organizatorzy festiwalu filmowego MIASTOmovie zapraszają do dołączenia do gry miejskiej – „Laba w mieście Breslau”. Wszyscy będziemy wypoczywać tak, jak robili to nasi dziadkowie.

Celem jednodniowej zabawy jest podążanie za śladami najpopularniejszych w przedwojennym Wrocławiu miejsc rekreacji. Głównym zadaniem uczestników będzie relaksowanie się na dziesiątki sposób. Ale najpierw, każdy kto chce dołączyć do gry musi wysłać zgłoszenie swojej drużyny.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj. Gra miejska odbędzie się 9 sierpnia, między godziną 12:00 a 20:00. Uczestnicy muszą liczyć się z tym, że przyjdzie im w błyskawicznym tempie zaznajomić się z ulubionymi rozrywkami breslauerów oraz miejscami, w których się im oddawali. Na kolejnych stacjach na uczestników będą czekać zadania sprawdzające ich wiedzę, orientację w mieście, a także zręczność i gotowość do podejmowania wyzwań.

LABA W MIEŚCIE BRESLAU_plakatZabawa jest przeznaczona dla osób powyżej 16 roku życia. Każdy, kto ma mniej niż 18 lat musi zgłosić się wraz z opiekunem. Organizatorzy w żartobliwy sposób zaznaczają również, że przynajmniej jedna osoba z grupy powinna umieć pływać, nie mieć lęku wysokości i nietolerancji laktozy oraz być w posiadaniu sprawnego telefonu z aparatem fotograficznym. Trudno powiedzieć co czeka uczestników. Być może będzie to kąpiel w basenie, stawie, rzece? Może spacer po parku lub piknik na nabrzeżu? Wyjście do kina, teatru albo salonu osobliwości? To wszystko jest, póki co, ściśle tajne.

Wątpliwości rozwieją się już w południe w Parku Staromiejskim. Około godziny 15:00 uczestnicy „Laby w mieście Breslau” przeniosą się do EkoCentrum na Nadodrzu, gdzie odbędzie się piknik.

O godzinie 15:00 wystartują również warsztaty „Skwery Breslau”, przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat, które poprowadzi Aleksandra Solińska. Dzieci będą poznawać dzieje wybranych wrocławskich parków, których korzenie sięgają czasów przedwojennych. EkoCentrum będzie też dla nich odpowiednim miejscem do stworzenia mapy zieleńca z materiałów recyklingowych. Dowiemy się zatem jak w wyobraźni dzieci wygląda wymarzony park.

Piknik w EkoCentrum będzie też kolejną okazją do relaksu dla dorosłych. O muzykę zadba znany z anteny Radia RAM oraz Radia Wrocław Kultura – Maciek Przestalski. Animatorzy odświeżą zapomniane gry podwórkowe. Wrocławskie kolektywy kulinarne podadzą jedzenie, a kawę (w tym mrożoną, słodkości i przekąski) kawiarnia Etno Cafe.

Formularze zgłoszeniowe konieczne do wzięcia udziału w grze miejskiej lub warsztatach dla dzieci dostępne są tutaj.

Gra miejska „Laba w mieście Breslau” organizowana jest przez Wrocławską Fundację Filmową dzięki programowi „Mikrogranty” w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.