Fosa miejska otwiera się na regaty wioślarskie. Weź udział w zawodach!

SKIFFY 2013 to otwarte regaty wioślarskie, w których może wziąć udział każdy. Do przepłynięcia jest dystans niecałych 300 metrów. Nie ma limitu wieku, ani wagi.

Klub Wioślarski PEGAZ kolejny raz organizuje Otwartye Regatay SKIFFY 2013. W regatach może wziąć udział każdy, zarówno kobiety jak i mężczyźni, bez względu na wiek czy wagę. Zawody rozgrywane są w jedynkach wioślarskich na dystansie ćwierci mili wrocławskiej, czyli mniej więcej 296 metrów. Woda stojąca – zwodnicy pływają po fosie miejskiej.

Każdy zawodnik startuje dwukrotnie. Z puli zgłoszonych osób zostaną wylosowane pary startujących zawodniczek i zawodników ścigających się na czas. Oznacza to, że w pierwszej turze zawodów mogą się spotkać we wspólnym wyścigu osoba młoda, jak i starsza. W drugiej turze wyścigów będą się zmagać pary z najbardziej zbliżonym czasem uzyskanym w pierwszej turze. W finale zawodnicy powalczą o wygraną, a wyniki uszeregowane będą w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych.

Na podium stanie kobieta, która uzyska najlepszy rezultat, jak również mężczyzna z najlepszym wynikiem. Zwycięzcy otrzymają puchary oraz nagrody rzeczowe.

Formularz zgłoszeń dostępny jest na podstronie SKIFFY 2013 (www.skiffy2013.wroclawnadodra.pl). Opłaty wpisowe wynoszą:

  • od młodzika do seniora – 15 zł.
  • od Pani lub Pana – wpłata dobrowolna jednak nie mniej niż 30 zł.

Wpłaty należy dokonać na konto:
KSWiR PEGAZ ul. Notecka 10, 54-128 Wrocław. Credit Agricole Bank Polska SA 46 1940 1076 3023 5067 0000 0000 z dopiskiem SKIFFY 2013.

W trakcie oraz w przerwie regat będzie można wziąć udział w wydarzeniach rekreacyjnych na terenie miasteczka sportowego ulokowanego na Wzgórzu Partyzantów wraz prezentacją dyscyplin nieolimpijskich w ramach Word Games 2017.

Wieczorem, po zakończeniu regat, Klub PEGAZ zaprasza uczestników i gości na „Dyskotekę pod Gwiazdami” do nowej przystani usytuowanej na Zatoce Pegaz we Wrocławiu.