Gdzie kąpać się zimą? Wrocławskie baseny stoją otworem!

Sezon na otwartych kąpieliskach we Wrocławiu i okolicach dobiegł już końca. Na kąpiele w jeziorach i basenach pod gołym niebem będziemy musieli poczekać do lata. Tymczasem w nadchodzącym sezonie zimowym możemy do woli korzystać z krytych pływalni.

Miejsc, w których można uczyć się pływania, pracować nad techniką lub po prostu poleżeć w wodzie we Wrocławiu nie brakuje. Możemy z nich korzystać także zimą. Przedstawiamy kilka krytych kąpielisk w różnych częściach miasta.

Aquapark (ul. Borowska 99)

Nie mogliśmy nie zacząć od tego miejsca. To idealny punkt wypadowy na weekend dla całej rodziny. Składa się nie tylko z części rekreacyjnej z atrakcjami dla dzieci, jacuzzi, zjeżdżalni o różnym stopniu trudności i leniwej rzeki, w której również można poczynić pierwsze kroki w samodzielnym pływaniu, ale także z basenu sportowego. Na pływalniach odbywają się zajęcia z aquafitnessu, a w innych częściach kompleksu można wziąć udział w tradycyjnych zajęciach fitness i poćwiczyć na siłowni, a także skorzystać z sauny.

Wrocławskie Centrum SPA (ul. Teatralna 10-12)

To pływalnie sportowe, rekreacyjne, a także cała gama zajęć fitness w wodzie i nie tylko. Kompleks znajduje w samym sercu Wrocławia i mieści się w zabytkowych wnętrzach. Oprócz odpoczynku na basenie możemy także skorzystać ze strefy SPA & Wellness.

Pływalnia Orbita (ul. Wejherowska 34)

Na basenie przy ul. Wejherowskiej można zarówno trenować pływanie, jak i pobierać lekcje. Przy pływalni działa szkółka pływacka. Na potrzeby zajęć basen główny można podzielić na dwa mniejsze za pomocą pływającego pomostu, a regulowane dno pozwala dopasować głębokość pływalni do pływających. Pływalnia Orbita jest miejscem częstych zmagań sportowych. W tym roku odbyły się tam rozgrywki The World Games.