Gra miejska „Śladami Viadrusa – boga Odry”

W ramach tegorocznego Dnia Odry zapraszamy na wyjątkową edukacyjną grę miejską „Śladami Viadrusa – boga Odry”. Gra wystartuje z bulwaru ks. Aleksandra Zienkiewicza o godzinie 11.30.

Na uczestników czekać będzie 7 zadań rozłożonych wzdłuż Odry. Żeby je namierzyć, uczestnicy będą musieli rozwiązać znajdujące się na karcie do gry zagadki. Każda rozwiązana zagadka doprowadzi graczy do jednej z postaci, u której czeka zadanie lub ciekawostka dotycząca miejskich legend Wrocławia, w szczególności tych związanych z Odrą. Napotkamy m.in. historycznych władców Wrocławia, słynnego badacza Klingerta i samego boga Viadrusa.

Trzy drużyny, które najlepiej poradzą sobie z wykonywanymi zadaniami i najlepiej odpowiedzą na pytania o Odrę, otrzymają nagrody, które wręczymy na scenie Dnia Odry na Bulwarze Dunikowskiego ok. 15.30.

W zabawie udział wziąć może każdy. Wystarczy zebrać drużynę liczącą od 2 do 5 członków, spośród których co najmniej jedna osoba będzie pełnoletnia. Zapisy na maila: zapisy@exploring.pl. W zgłoszeniu prosimy podać jeden kontaktowy numer telefonu. Ilość miejsc w grze jest ograniczona.

  • Monika Pieńczewska

    Gra rodzinna z dziećmi czy raczej do dorosłych skierowana?

    • Polish_Russell

      Raczej uniwersalna – skierowana do wszystkich. Wydaje nam się, że i dorośli i dzieci powinni miło spędzić czas. Dzieci usłyszą ciekawe historie z ust fajnie przebranych postaci, dorośli rozwiąża zadania dotyczące Odry.