Idea serwisu

odra most pokojuOdra to rzeka z bogatą historią. Jeszcze przed wojną pełniła ważną rolę w życiu mieszkańców – nadodrzańskie tereny były wykorzystywane w celach rekreacyjnych, a sama rzeka była świetną drogą transportową. Dziś Odra również może spełniać obie role. Barki, statki, łódki, kajaki – po Odrze da się pływać, to czysta i bezpieczna rzeka. To raj dla wędkarzy, miłośników żeglarstwa i kajaków oraz obserwatorów przyrody.

Chcemy przywrócić Odrze należne jej miejsce w życiu mieszkańców Wrocławia, stąd pomysł na serwis i promowanie wszelkich aktywności związanych z wodą – rozrywką, sportem i biznesem skupionym wokół rzeki. Nie na darmo mieszkamy w mieście „stu mostów”, wykorzystajmy ten potencjał i spędzajmy czas nad rzeką!

W serwisie znajdziecie informacje praktyczne: od poradników o wyrobieniu we Wrocławiu patentu żeglarskiego, przez bezpieczne i legalne miejsca na grilla, aż po lokale nad rzeką, w których możecie spędzić weekendowy wieczór. Przedstawimy Wam również najciekawsze trasy zarówno piesze, jak i rowerowe oraz – oczywiście 😉 – kajakowe. Pomożemy Wam wybrać mieszkanie z widokiem na Odrę, pokażemy, jak można spędzać czas wolny nad rzeką i co zrobić, by w trakcie kajakowej wycieczki przepłynąć przez śluzę. Informacje te powinny być dla Was na wyciągnięcie ręki, ułatwiamy Wam zatem do nich dostęp.

zeglarstwo 043-17Mamy to szczęście, że przez Wrocław przepływa więcej, niż jedna rzeka. Będziemy zatem informować nie tylko o Odrze, ale też o Oławie, Widawie, Bystrzycy i Ślęzie, a także o miejskiej fosie. W serwisie nie zabraknie również informacji z okolic Wrocławia. Wody mamy pod dostatkiem 😉

Możecie tworzyć serwis razem z nami! Jeśli wiesz o ciekawym wydarzeniu nad rzeką, otwierasz swój lokal, uwielbiasz wędkować bądź organizujesz kurs wiosłowania (albo chcesz w takim kursie wziąć udział), koniecznie daj nam znać. Jeśli chcesz się podzielić opinią na temat serwisu, bądź masz pomysł na nowy artykuł – również napisz. Czekamy na Wasze maile pod adresem redakcja@wroclawnadodra.pl.

Znajdziecie nas także w innych miejscach: