Jazz nad Odrą startuje już 26 kwietnia

Jazz nad Odrą – najstarszy festiwal jazzowy w naszym kraju to prawdziwa duma Wrocławia. W tym roku odbędzie się już 53. edycja tego wyjątkowego święta jazzu. Festiwal startuje 26 i potrwa do 30 kwietnia.

Jazz_nad_Odra_plakatProgram Jazzu nad Odrą obfituje w ciekawe koncerty i wydarzenia towarzyszące. Bilety są już w sprzedaży, a na niektóre z wydarzeń wstęp jest darmowy.

Wśród najważniejszych koncertów festiwalu należy wymienić:  Coltrane’s Sound, czyli projekt-hołd Darka Oleszkiewicza z Ravi Coltrane’em dla Johna Coltrane’a, koncert saksofonistki i flecistki Tii Fuller, wybitnego perkusisty, improwizatora Jeffa „Taina” Wattsa, a także występ perkusisty Kendricka Scotta. Swoje projekty zaprezentują też polscy artyści: Piotr Baron, Marek Napiórkowski i Leszek Możdżer z wrocławską grupą Skicki – Skiuk.

Jazz nad Odrą to oczywiście również Finał Konkursu na Indywidualność Jazzową, którego uczestników poznamy 7 kwietnia.

Szczególnie ciekawie zapowiada się Światowy Dzień Jazzu Polskiego, czyli finał tegorocznej edycji, który odbędzie się 30 kwietnia, a więc w Światowy Dzień Jazzu ogłoszony przez UNESCO. Tego dnia na festiwalowych scenach wystąpią wyłącznie polscy artyści, wśród nich: Zbigniew Namysłowski Quartet, Piotr Wojtasik z Tribute to Akwarium, Cracow Jazz Collective, Eskaubei & Tomasz Nowak Quartet ft. Mr Krime, Magda Zawartko i Grzegorz Piasecki, Jachna/Tarwid/Karch Trio z Sundial II i Kuba Stankiewicz z najnowszym projektem Music of Henry Mancini, Tęgie Chłopy i Maurycy Wójciński, a także Zbigniew Lewandowski i Big Band Bartosza Pernala z programem poświęconym perkusiście Buddiemu Richowi.

Informacje o biletach są dostępne na stronie internetowej Jazzu nad Odrą.