Jutro Dzień Dziecka! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą miejskich kąpielisk.

BasenJutro, w Dzień Dziecka, na wrocławskich kąpieliskach rozpoczyna się sezon letni. W kolejnych dniach mieszkańcom udostępnione zostaną 2 kolejne miejsca do kąpieli na Oporowie i Pawłowicach.

W sumie mieszkańcy będą mogli korzystać już z sześciu kąpielisk na świeżym powietrzu, a w kolejnym roku udostępniony zostanie remontowany właśnie basen na Wejherowskiej.

1 czerwca sezon rozpoczyna się na płatnych kąpieliskach Glinianki, Kłokoczyce i Morskie Oko. Jednak w ten dzień tradycyjnie wstęp dla dzieci jest bezpłatny (na podstawie legitymacji szkolnej). Z obiektów będzie można korzystać do 31 sierpnia. – Jesteśmy gotowi do sezonu, obecnie na wrocławskich kąpieliskach prowadzone są ostatnie prace przygotowawcze i porządkowe – mówi Maciej Moczko z zarządzającego kąpieliskami Wrocławskiego Centrum Treningowego Spartan.

Od 4 czerwca działać zaczynają bezpłatne miejsca do kąpieli: uruchomiony w zeszłym roku obiekt przy ul. Królewieckiej oraz nowo otwarte miejsca przy ulicach Harcerskiej (Oporów) i Jeziorowej (Pawłowice). Będą tam dyżurować ratownicy, dostępna będzie plaża, punkt medyczny oraz toalety.

Planujemy otwarcie kolejnych takich miejsc do kąpieli. Z otwartego w zeszłym roku obiektu przy Królewieckiej skorzystało w minionym sezonie 50 000 osób, co jest dowodem na to, że takie miejsca są mieszkańcom potrzebne – mówi Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia. – Dokonaliśmy już wstępnego przeglądu miejsc kapielowo-piknikowych we Wrocławiu i w każdej dzielnicy chcielibyśmy przynajmniej jedno zagospodarować. Chcemy, żeby były przyjazne, sprzyjające wypoczynkowi, zielone, maksymalnie otwarte i bez niepotrzebnych obostrzeń – dodaje Jacek Sutryk z magistratu.

Informacje o kąpieliskach:
http://www.spartan.wroc.pl/pl/oferta/kapieliska.html
http://www.wroclaw.pl/wroclawskie-baseny-i-kapieliska-gotowe-do-sezonu