Tumski Cup 2019: zapraszamy na zawody smoczych łodzi

Już w najbliższą sobotę, 15 czerwca, zapraszamy wszystkich miłośników Odry, sportów wodnych i dobrej zabawy na Bulwar Xawerego Dunikowskiego. Odbędą się tam zawody Tumski Cup, czyli wyścigi smoczych łodzi.

Odra River Cup 2019: relacja i galeria zdjęć

W minioną sobotę przy Bulwarze im. Rektora Stanisława Kulczyńskiego  odbyły się zawody Odra River Cup. Oprócz podziwiania zmagań ósemek wioślarskich i smoczych łodzi odwiedzający bulwar mogli wziąć udział w pełnym atrakcji pikniku rodzinnym, koncertach i pokazie laserowym. W rywalizacji ósemek wioślarskich zmagało się 15 osad – 9 męskich i 6 żeńskich – z Wrocławia, Krakowa, […]

Wędkowanie we Wrocławiu. Jakie ryby żyją w tutejszych rzekach?

We Wrocławiu amatorów wędkarstwa nie brakuje. Tym bardziej, że stolica Dolnego Śląska i jej okoliczne wody obfitują w różne gatunki ryb. Każdy miłośnik spędzania czasu z wędką ma swoje ulubione miejsca na realizację własnych zainteresowań. Są to najczęściej stawy i jeziora, ale także tutejszy odcinek Odry i jej dopływów.

Co dzieje się na wrocławskich plażach? [WEEKEND 29.06-1.07.2018]

Wszyscy pokochaliśmy wrocławskie plaże miejskie miłością prawdziwą i szczerą. Zresztą jak tu ich nie kochać, skoro dzieje się tam aż tyle dobrego. W przyjemnym sąsiedztwie Odry możemy w dobrym stylu zakończyć czerwiec i rozpocząć lipiec, biorąc udział w wydarzeniach kulturalnych, społecznych i sportowych.

Te miejsca nad Odrą powinien odwiedzić każdy turysta

Jest we Wrocławiu kilka obowiązkowych miejsc, które trzeba koniecznie odwiedzić, wybierając się na wycieczkę krajoznawczą do stolicy Dolnego Śląska. Rynek, Narodowe Forum Muzyki, muzea to jednak nie wszystko. Po prostu nie można wyjechać z Wrocławia bez chociażby chwili spędzonej nad tutejszym odcinkiem Odry. To tutaj bowiem bije serce miasta. Jakie miejsca nad rzeką trzeba wpisać […]