Luz nad Odrą – konkurs dla młodych zespołów muycznych

Akademickie Radio Luz i Samorząd Studencki Politechniki Wrocławskiej czekają na zgłoszenia do otwartego konkursu dla zespołów muzycznych. Gatunek muzyki nie ma znaczenia, najważniejsze, żeby utwory były własne. Do rywalizacji mogą stanąć zespoły, które nie wydały jeszcze autorskiej płyty, ale mają na nią gotowy materiał. Gra toczy się o wysoką stawkę – kilkadziesiąt godzin w profesjonalnym studiu nagrań i występ w czasie juwenaliów.

Organizatorzy zastrzegają, że covery nie będą brane pod uwagę. – Czekamy na ludzi, którzy mają gotowe własne utwory, zależy nam na promowaniu oryginalnej twórczości – wyjaśnia Paweł Kuźnik, szef muzyczny Akademickiego Radia Luz. – Odbieramy liczne maile z prośbą o promocję, pomyśleliśmy, że warto dać młodym muzykom szansę na zaprezentowanie się przed publicznością, to dla nich najlepszy sprawdzian – dodaje. Można się zgłaszać do 2 marca.

Uczestnicy konkursu zostaną przedstawieni na antenie Radia Luz. Warto zadbać o  wsparcie znajomych, ponieważ jedno miejsce w finale wskażą słuchacze na zasadzie dzikiej karty.

Rywalizacja zostanie rozstrzygnięta podczas koncertu Luz nad Odrą. W pierwszy dzień wiosny – 21 marca, na nadbrzeżu przy Politechnice Wrocławskiej wystąpią  finaliści. Zwycięzcy zagrają podczas studenckich juwenaliów na Wittigowie oraz będą mieli do dyspozycji 30 godzin w profesjonalnym studiu nagrań Radia Luz. Zgłoszenia przyjmowane są do 2 marca 2012 r. pod adresem muzyczny@radioluz.pwr.wroc.pl.

Więcej informacji na stronie: https://www.facebook.com/events/182898671819190/

Informacje dla mediów umieszczane są na stronie internetowej: http://www.portal.pwr.wroc.pl/komunikaty_prasowe,241.dhtml

Zapraszamy także do odwiedzania naszego profilu na Facebook’u: http://www.facebook.com/politechnika