Nad Odrą powstaną nowe apartamenty

Na wrocławskim osiedlu Szczepin powstaną nowe budynki mieszkalne. W pobliżu Odra Tower firma Atal postawi dwa apartamentowce, w których już teraz można kupić mieszkanie. Niższy budynek będzie miał sześć pięter wysokości od strony rzeki i siedem od strony ulicy.

Już teraz deweloper rozpoczął sprzedaż mieszkań w niższym z budynków. Budynek, który powstanie na Szczepinie przy ulicy Sikorskiego, ma mieć nieregularnie ukształtowany dach. W budynku będzie blisko 160 mieszkań – najmniejsze mają liczyć około 28 metrów kwadratowych, a największe do 112 metrów. Wszystkie mieszkania mają mieć balkon, a lokatorzy części z nich dodatkowo będą mieli własny ogródek.

Podziemny garaż ma pomieścić ponad 180 samochodów, przewidziane zostały również piwnice. Znamy już cenę za metr kwadratowy – wyniesie ponad 6,7 tys. złotych. Mieszkania w niższym budynku są już sprzedawane. Druga budowla ma być gotowa do 2017 roku, a mieszkań w budynku będzie znacznie więcej. Wyższy z budynków ma liczyć 18 pięter.

Oba budynki będą w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a w lokalach na dole mają znaleźć się sklepu oraz punkty usługowe. Lokale od strony rzeki mają być przeznaczone na restauracje, które latem będą mogły korzystać z ogródków.