Nadrzeczna promenada na Swojczycach już otwarta. A wkrótce pojawi się kolejny bulwar

W zeszłym tygodniu uroczyście otwarto nadrzeczny bulwar Marca Polo, który powstał przy okazji budowy osiedla Olimpia Port. Niedługo wrocławianie zyskają kolejne ogólnodostępne miejsce – tym razem na Nadodrzu – usytuowane tuż nad brzegiem rzeki.

Jak zapewniają przedstawiciele firmy Archicom, promenada stała się jednocześnie nowym centrum osiedla Olimpia Port, które od ponad roku żyje swoim przyjaznym rytmem blisko tysiąca mieszkańców.

To szczególny dzień – powstaje w tkance miasta nowe osiedle. Gratuluję odkrywcom, którzy dostrzegli potencjał tej okolicy, wcześniej znanej z hal i magazynów – przestrzeni niedostępnej dla mieszkańców. Życzę, by mieszkańcy budowali własną historię i tożsamość tego miejsca. Będziemy nadal współpracować, żeby teren konsekwentnie integrować – zapewnia wiceprezydent Wrocławia Adam Grehl.

Słoneczny bulwar Marca Polo, nadrzeczne pomosty i park – choć stanowią integralną część osiedla – są ogólnodostępne dla wszystkich wrocławian.

Dodajmy, że w zeszłym roku bulwar Marca Polo, czyli dawna ulica Betonowa, został kompleksowo przebudowany – powstała nowa jezdnia i szeroki chodnik, pojawiły się ławki, lampy czy kosze na śmieci.

Kolejny bulwar będzie na Nadodrzu

Nadrzeczna promenada na Swojczycach to nie ostatnia inwestycja tego typu planowana we Wrocławiu. Już wkrótce mieszkańcy naszego miasta będą mogli skorzystać z innego ogólnodostępnego bulwaru nad Odrą, który powstanie przy okazji budowy mieszkań.

Tym razem pojawi się on niemal w samym centrum, a dokładnie przy ul. Kurkowej. Od lat ten teren, przylegający do mostów Mieszczańskich, był niedostępny. Wkrótce to się zmieni.

Bulwar, który wejdzie w skład inwestycji Kurkowa 14, będzie przedłużeniem istniejącego już pasa zieleni z bulwarami spacerowymi położonymi wzdłuż prawego brzegu rzeki.

Obecna promenada ciągnie się od Ostrowa Tumskiego do mostów Mieszczańskich (Bulwar Słoneczny, Bulwar Józefa Zwierzyckiego), jeszcze przed końcem 2014 roku wydłuży się o ponad 120 metrów i zakończy na granicy działki, na której powstaje Kurkowa 14 – podkreślają przedstawiciele francuskiej firmy Nacarat.