Noc spadających gwiazd już w najbliższy weekend. Gdzie we Wrocławiu oglądać perseidy?

Co roku w połowie sierpnia wiele osób zainteresowanych spadającymi gwiazdami szuka dogodnego miejsca, w którym mogliby podziwiać te zjawiska. Jedni wybierają balkony, drudzy próbują dostać się na dachy budynków, jeszcze inni wyjeżdżają za miasto, aby mieć lepszy widok z dala od rozświetlonego lampami Wrocławia.

Tymczasem okazuje się, że dobrym miejscem w stolicy Dolnego Śląska na podziwianie spadających perseidów jest nabrzeże Odry, gdzie niebo jest dużo lepiej widoczne niż wśród wysokich budynków w pozostałych częściach miasta. Gdy zapadnie zmrok warto wybrać się na nabrzeże rzeki. Na Bulwarze Xawerego Dunikowskiego czy Bulwarze Politechniki Wrocławskiej na pewno nie zabraknie wygodnych miejsc na ławkach. A nawet jeśli, pozostają jeszcze miękkie trawniki i ciepłe koce.

Na tę wyjątkową noc zapraszają także miejskie plaże. HotSpot czy ZaZoo Beach Bar przygotowały leżaki, które pozwolą całą noc wpatrywać się w niebo. Coś specjalnego na tę okazję planuje także Stara Odra Beach Bar. Tam deszcz spadających gwiazd umili blask ogniska i dźwięki dobiegające ze sceny. Perseidy będa spadały w rytmach DRAW THE LINE – zespołu, który zagra tego wieczoru.

Chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zabrać ze sobą kiełbaski i rozpalić grilla na wałach przy Mostach Warszawskich. Duża przestrzeń to właśnie to, czego nam tej nocy potrzeba, aby dostrzec perseidy. Podobnie wieczór ten możemy spędzić na Wzgórzu Andersa czy Gajowickim.

Perseidy będą najlepiej dostrzegalne w nocy z 12 na 13 sierpnia między godziną 21:00 a 3:00. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą w plener ciepłego swetra i herbatę w termosie. Może się przydać.

Zobacz także

Bulwar Politechniki Wrocławskiej

Bulwar Xawerego Dunikowskiego