Noc Świętojańska we Wrocławiu. Będą bić rekord w puszczaniu lampionów

Tysiące wrocławian spróbują pobić rekord Guinnessa w puszczaniu papierowych lampionów do nieba. Organizatorzy zapraszają ludzi z całej Polski, by podziwiać widok unoszących się nad Mostami Warszawskimi świateł.

Aktualizacja: Puszczanie lampionów z okazji Nocy Świętojańskiej zostało odwołane.

Tegoroczna Noc Świętojańska we Wrocławiu ma szansę być naprawdę wyjątkowa. Wszystko przez próbę pobicia rekordu Guinnessa w puszczaniu papierowych lampionów, unoszących się do nieba. Jeśli się uda, Wrocław pobije rekord ustanowiony przez Poznań. Potrzeba przynajmniej 20 tysięcy osób, każda musi wypuścić jeden lampion. Wtedy mamy szansę ścigać się z Poznaniem, który i w tym roku organizuje lampionową Noc Kupały.

Aby jednak rekord został zaliczony, trzeba kupić lampiony w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach – tylko wtedy będzie można je policzyć. Lista miejsc ma być udostępniona wkrótce, już teraz organizator zapewnia jednak, że nie będą kosztowały więcej, niż kilka złotych.

22 czerwca o godzinie 20:30 rozpocznie się zbiórka wrocławian przy mostach Warszawskich. Bicie rekordu wystartuje około godziny 22:00. Wydarzenie organizuje NaprawmyTo.

Szczegóły na stronie wydarzenia na Facebooku.