Nowy sezon Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej

W sobotę 28 kwietnia po zimowej przerwie uruchomiona zostanie Wrocławska Fontanna Multimedialna przy Hali Stulecia. Pierwszy pokaz specjalny „Piękna i Bestia” 1 maja.

Fontanna działa w godzinach jest 10:00 – 22:00.

Pokazy dzienne prezentowane są codziennie w godzinach od 10.00 do 19.00 do końca sezonu. Trwające od 3,5 do 18 minut rozpoczynają się o każdej pełnej godzinie. Wodnym show towarzyszy muzyka klasyczna lub muzyka współczesna.

Pokazy wieczorne trwają od godziny 18.00 do 22.00 o każdej pełnej godzinie, do końca sezonu. Do kompozycji, będących połączeniem gry wodnych strumieni i muzyki klasycznej i nowoczesnej dodano prezentacje kolorowych świateł. Pokazy trwają od 3.5 do 18 minut.

Pierwszy pokaz specjalny „Piękna i Bestia” zaplanowano na 1 maja godz. 21:30. Pokaz uświetnią sztuczne ognie.

 

Pokazy są bezpłatne. Natomiast od 1 maja pokazy specjalne można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego za opłatą.

W czerwcu w każdą niedzielę o godz. 14:00 odbywać się będą pokazy dla dzieci.

 

Wrocławska Fontanna Multimedialna została otwarta 4 czerwca 2009 roku przy okazji dwudziestej rocznicy pierwszych wolnych wyborów w powojennej Polsce. Obiekt położony w malowniczym krajobrazie Parku Szczytnickiego, przy historycznym kompleksie Hali Stulecia oraz Wrocławskim Centrum Kongresowym, zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych i 300 dysz wodnych. Widowisko wody i ognia wzbogacą obrazy rzucane przez projektor na ekran wodny, a także światła laserów i dźwięki muzyki.