Nowy szlak turystyczny po Wrocławskim Węźle Wodnym

Dzięki inicjatywie Fundacji OnWater.pl  i dofinansowaniu z funduszy Województwa Dolnośląskiego powstanie nowy szlak turystyczny po Wrocławskim Węźle Wodnym.

Odra wypływająca z Wrocławia. Widok z żurawia na placu budowy Mostu Rędzińskiego, Wrocław 2012. (www.mikolajnowacki.com)

Odra wypływająca z Wrocławia. Widok z żurawia na placu budowy Mostu Rędzińskiego, Wrocław 2012. (www.mikolajnowacki.com)

Trasa służyć będzie do odbywania wycieczek po najciekawszych miejscach i atrakcjach znajdujących się nad Odrą. W 12 miejscach pojawią się tablice informacyjne zawierające szczegółowy opis trasy i odwiedzanych lokalizacji (do pobrania również na stronie www.onwater.pl).
Jednym z celów nowopowstałej inicjatywy jest rozwój i promocja turystyki wśród mieszkańców regionu (zgodnie z promowaną przez fundację zasadą „Tu mieszkam, tu żyję, tu wypoczywam), jak również turystów.

Miejsca, znajdujące się na szlaku turystycznym wybrane zostały na podstawie wyników ankiety przeprowadzonej w 2014 roku przez Fundację OnWater.pl pod nazwą „Społeczna Mapa Aktywności Nad Odrą”, pytano w niej o najatrakcyjniejsze lokalizacje nad Odrą oraz w porozumieniu z ekspertami, między innymi: historykami, przewodnikami, inżynierami wodnymi.

Lokalizacje przewidziane na nowej trasie: Przystań Kardynalska, Przystań Hala Targowa,  Przystań Grodzka (obok mostu Piaskowego),  Zatoka Gondoli, Most Grunwaldzki, Przystań Politechnika Wrocławska, Wyspa Słodowa – cypel, Wybrzeże Kaczyńskich, śluza Miejska, śluza Szczytniki, śluza Mieszczańska, śluza Piaskowa.

Projekt  „ROZWÓJ INFRASTRUKTURY TURYSTYCZNEJ REGIONU POPRZEZ STWORZENIE SZLAKU: WROCŁAWSKI WĘZEŁ WODNY POŁĄCZONEGO Z PAKIETEM DZIAŁAŃ WSPIERAJĄCYCH AKTYWNOŚĆ GRUP PILOTÓW I PRZEWODNIKÓW TURYSTYCZNYCH”.

Więcej o szlaku turystycznym dowiesz się: tutaj.


OnWater.pl to fundacja zrzeszająca ludzi, których wspólnym celem jest realizacja projektów edukacyjnych i kulturalnych związanych z promocją wiedzy na temat Odry.

Misją fundacji jest uświadamianie o znaczeniu rzek i akwenów wodnych dla rozwoju życia społecznego, utrwalanie i przekazywanie wiedzy, promowanie wykorzystywania rzek jako miejsca do życia i idei „Zrównoważonego Rozwoju”.

Więcej o Fundacji OnWater.pl i prowadzonych przez nią projektach dowiesz się na stronie: onwater.pl