Bulwar Politechniki Wrocławskiej

Adres i telefon

Rodzaj obiektu

09_Budynek H-14 przy Bulwarze PWrOtwarty w maju 2016 r. Bulwar Politechniki Wrocławskiej znajduje się przy Wybrzeżu Wyspiańskiego, tuż za budynkiem H-14. Ma ok. 400 m długości, a jego remont był prowadzony od sierpnia 2015 r. W ramach inwestycji wzmocniono nabrzeże, usypano plażę, zbudowano nowe pomosty, ścieżki i boiska do siatkówki plażowej. Zamontowano także nowe oświetlenie i ławki.

W budynku H-14 swoją siedzibę ma Studencka Sekcja Wioślarska PWr. Znajdują się w nim sale z ergometrami, basen do treningów pod dachem, a także hangary na łodzie. Od momentu oddania wyremontowanego nabrzeża do użytku sportowcy mogą korzystać ze specjalnego pomostu pozwalającego na szybkie zwodowanie łódki.

Uroczyste otwarcie Bulwaru PWr odbyło się podczas międzynarodowych regat wioślarskich Odra River Cup 2016. Zmagania wioślarskich ósemek na Odrze to największa impreza sportowo-rekreacyjna, która na stałe wpisała się w kalendarz corocznych wydarzeń nie tylko uczelni, ale również Wrocławia. W rywalizacji o Puchar Rektora PWr biorą udział osady, m.in. z Czech, Niemiec i Szwecji. Tradycyjnym punktem programu jest wyścig reprezentacji Politechniki i Uniwersytetu Wrocławskiego. W 2016 r. odbyła się jubileuszowa, bo dwudziesta odsłona tego starcia, w której zawodnicy PWr nie dali szans kolegom z UWr i po raz osiemnasty sięgnęli po puchar.

Odra River Cup to nie tylko wyścigi ósemek, lecz także zmagania na łodziach smoczych, koncerty, piknik rodzinny, w trakcie którego studenci działający w kołach naukowych i organizacjach studenckich przygotowują gry i zabawy dla najmłodszych. Dwa lata temu impreza odbyła się w stylistyce Dzikiego Zachodu, a przed rokiem na bulwarze stanęło kosmiczne miasteczko. Tegoroczne Regaty Odra River Cup odbędą się w pierwszą sobotę czerwca.

Bulwar Politechniki Wrocławskiej jest otwarty dla wszystkich chętnych codziennie w godzinach od 8.00 do 22.00.

Więcej: