Bulwary im. S.Kulczyńskiego i P.Włostowica

Adres i telefon

Rodzaj obiektu

bulwar b

Bulwary im. S.Kulczyńskiego i P.Włostkowica

Bulwar Piotra Włostowica to, odkąd wybudowano tam deptak (1998 rok), jedna z najbardziej popularnych tras spacerowo-widokowych we Wrocławiu. Ze względu na wyjątkowo atrakcyjne położenie, wzdłuż Odry, na Wyspie Piasek, w bezpośrednim sąsiedztwie Ostrowa Tumskiego, jest bardzo często odwiedzany przez wrocławian i turystów.

Patron bulwaru, Piotr Włostowic, był śląskim możnowładcą z rodu Łabędziów, palatynem Bogusława Krzywoustego. Do jego włości należała m.in. Wyspa Piasek.

Bulwar Stanisława Kulczyńskiego jest położony na Wyspie Piasek, biegnie wzdłuż Odry Południowej oraz przekopu Śluzy Piaskowej. Bulwar łączy ulicę Świętej Jadwigi z osiedlem Nadodrze.

Bulwar Kulczyńskiego jest jednym z bulwarów w ciągu wokół Wyspy Piasek. Przechadzka Bulwarem Kulczyńskiego, Włostowica, kard. Wyszyńskiego może stanowić długi spacer, podczas którego można podziwiać wiele wrocławskich zabytków. Dalej można przejść Kładką Piaskową nad Kanałem Młyna Maria albo kładką nad Śluzą Piaskową na Wyspę Daliową. Z bulwaru rozciąga się atrakcyjny widok na wiele wrocławskich zabytków i panoramę ulicy Grodzkiej. Stanowi on popularną wśród wrocławian i turystów trasę spacerową.

Patron bulwaru, Stanisław Kulczyński to botanik i działacz polityczny, którego życie było związane z Wrocławiem.