Odra River Cup 2018: Już w tę sobotę regaty wioślarskie na PWr

Już w najbliższą sobotę, 26 maja, w ramach Międzynarodowych Regat Ósemek Wioślarskich odbędzie się Odra River Cup 2018. Zapraszamy na Bulwar Politechniki Wrocławskiej. Muzyczną oprawę sportowych zmagań zapewnią MROZU i Chilli Crew. Z okazji Dnia Matki odbędzie się także Piknik Rodzinny PWr – Studenci dzieciakom. 

Jak co roku zapraszamy do śledzenia rywalizacji osad wioślarskich uczelni i organizacji z całej Polski. Zachęcamy do tego, by najmocniej trzymać kciuki za drużynę Politechniki Wrocławskiej – organizatora regat i pikniku – pod wodzą Pawła Rańdy. Prócz sportowych emocji, z pewnością będzie można liczyć na małą strefę gastronomiczną, atrakcje dla dzieci i zabawę w rytmach muzyki. Koncert Chilli Crew rozpocznie się o godzinie 18:30, a MROZU – gwiazda wieczoru – zagra o godzinie 20:00.

W ciągu dnia będzie można liczyć na następujące atrakcje:

  • pokazy kół naukowych, warsztaty dla najmłodszych,
  • gry i zabawy dla dzieci, dmuchańce,
  • konkursy z nagrodami,
  • darmowe rejsy tramwajem wodnym po Odrze,
  • barbecue,
  • pokazy psów ratowniczych
  • pokaz sztucznych ogni na zakończenie (godzina 22:00).

W ramach pikniku, członkowie kół naukowych i organizacji studenckich Politechniki Wrocławskiej zaproszą na pełną przygód podróż z superbohaterami. Zabawę rozpocznie przywdzianie peleryny oraz malowanie twarzy. Przy stanowisku „Płomień” FlashPoint będzie można wypróbować swoich supermocy, ładując telefon ergometrem lub przepompowując sok przy użyciu pompy perystaltycznej. Dalsze przystanki zakładają ćwiczenie się w kierowaniu szybkim pojazdem, składaniu modeli samolotów, koordynacji ruchowej oraz dekodowaniu szyfrów. Za wszystkie atrakcje odpowiadać będą studenci z kół naukowych: SKN Płomień, PWr Racing Team, Konar, Akademickiego Klubu Lotniczego, Koło Naukowe Pojazdów i Robotów Mobilnych.

Sportowcy będą natomiast rywalizować w dwóch kategoriach – wyścigów ósemek wioślarskich oraz wyścigów łodzi smoczych. W przypadku ósemek wioślarskich do wygrania będzie Puchar Prezydenta Wrocławia (osady męskie) i Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego (osady żeńskie). A dla najlepszej załogi smoczej łodzi przewidziany jest Puchar Dyrektora Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PWr.

Szczegółowy harmonogram Odra River Cup >>

Piknik Rodzinny PWr – Studenci dzieciakom >>

 

Zapraszamy do udziału!