Odra River Cup: Piknik Rodzinny PWr – Studenci Dzieciakom

3 czerwca na Bulwarze Politechniki Wrocławskiej zawodom Odra River Cup będzie towarzyszyła kolejna edycja Pikniku Rodzinnego PWr – Studenci Dzieciakom.

Członkowie kół naukowych i organizacji studenckich Politechniki Wrocławskiej zapraszają na pełną przygód podróż do podwodnego świata. 

W programie między innymi:

 • Koło Naukowe Gambrinus – Piracka przystań
  W Pirackiej przystani będzie można sprawdzić się w roli pirata, zobaczyć, jak dzięki wodzie można ukryć skarb, przetestować swoją celność albo przeprowadzić pierwszy w swoim życiu eksperyment z cieczą nieniutonowską! Prawdziwie piracka zabawa gwarantowana!
 • Flow – Na Fali
  Na stanowisku będzie można dowiedzieć się różnych ciekawostek na temat dna morskiego, aquakultury czy życia wodnego. W programie wiele ciekawych atrakcji: zabawa, dydaktyka oraz nauka w jednym! To coś dla wszystkich, którzy przygodę oraz nie boją się nowych odkryć!
 • PWr Racing Team – Racing Submarine
  Z PWr Racing Teamem fajna zabawa może być nie tylko na torze wyścigowym, ale jak się okazuje również pod wodą. Przyjdź, sprawdź i spróbuj złowić ryby, które zamieszkały w bolidzie.

 • Akademicki Klub Lotniczy – Podniebne morze
  Czy samolot może wylądować na wodzie? Odpowiedź na to i wiele innych pytań na stoisku Akademickiego Klubu Lotniczego!
 • Koło Naukowe Pojazdów i Robotów Mobilnych
  Zadaniem każdego uczestnika będzie wcielenie się w magiczną postać z wodnego świata. Dzięki ściance zdjęciowej każdy będzie mógł choć na chwilę przenieść się do bajkowej scenerii i uwiecznić to na zdjęciu.

 • NZS – Nadmorski Zespół Spontaniczny
  Na stoisku prezentowane będą proste doświadczenia fizyczne – między innymi zabawa z cieczą nieniutonowską oraz tworzeniem kolorowych wzorów na mleku przy pomocy płynu do mycia naczyń i barwników – a także robienie zwierząt z podłużnych balonów oraz testy celności pistoletów na wodę do stojących i ruchomych tarcz.

 • ALLIN – Chemia, woda i przygoda
  Na stanowisku “Chemia, woda i przygoda” będzie można dowiedzieć się, jak ważna i przydatna jest woda w codziennym życiu oraz jak można ją wykorzystać w środowisku laboratoryjnym.

 • DKF – Rybki z DKFu
  Na stanowisku Dyskusyjnego Klubu Filmowego zadaniem będzie wyłowienie z baseny złotej rybki. Będzie tez możliwość stworzenia świata wodnego za pomocą niepowtarzalnych stempli.

 • Koło Naukowe Robotyków KoNaR – Robotyczne Akwarium
  Czy roboty mogą żyć w podwodnym świecie? Na pewno w jego okolicy. Na swoim stanowisku KNR KoNaR pokaże, że robotyka może być ciekawa. Może bawić i uczyć.

Zobacz także

Bulwar Politechniki Wrocławskiej