Odra River Cup: wyścigi ósemek wioślarskich

odra_river

Odra River Cup, czyli wyścigi wioślarskich ósemek studenckich, odbędzie się na Bulwarze Politechniki Wrocławskiej, 3 czerwca 2017 r. godz. 12.00.

Zawody mają we Wrocławiu kilkunastoletnią tradycję. Początkowo, wzorem najstarszych wyścigów studenckich na świecie Oxford – Cambridge, na Odrze we Wrocławiu w wioślarskie szranki stawały ósemki reprezentujące dwie największe uczelnie wyższe w regionie – Politechnikę Wrocławską i Uniwersytet Wrocławski. Po raz pierwszy studenci tych uczelni ścigali się w 1997 roku.

Obecnie Międzynarodowe Regaty Wioślarskie „Odra River Cup” to impreza organizowana przez Akademicki Klub Sportowy Politechniki Wrocławskiej, Fundację Manus i Biuro Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia. W zawodach biorą udział załogi z wyższych uczelni z Polski i z zagranicy. W tym roku, poza Uniwersytetem Wrocławskim i Politechniką Wrocławską, będą to: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, University of Lincoln Rowing Club (Wlk. Brytania), Universität Bremen (Niemcy), Leibniz Universität Hannover (Niemcy), które w sumie wystawią 15 osad zarówno męskich, jak i żeńskich. Osady ścigają się o Puchar Prezydenta Wrocławia, ale najwięcej emocji wzbudza zawsze rywalizacja ósemek Politechniki i Uniwersytetu o Puchar Rektora Politechniki Wrocławskiej.

Zawodom będzie towarzyszył piknik rekreacyjny, na który zapraszamy rodziny z dziećmi, by aktywnie i interesująco spędzić czas. W tym roku jedną z muzycznych atrakcji Odra River Cup będzie występ zespołu BIG UP!, a jako gwiazda wieczoru wystąpi GrubSon.

W 2016 roku impreza po raz pierwszy odbyła się na przebudowanym Bulwarze Politechniki Wrocławskiej, na którym swoje miejsce znalazła także załoga krasnalowej ósemki wioślarskiej.

Odra River Cup, Bulwar Politechniki Wrocławskiej, 03.06.2017, sobota

godz. 12:00 otwarcie Międzynarodowych Regat Wioślarskich Odra River Cup 2017
godz. 12:00-18:00
piknik rodzinny, wśród atrakcji:
– pokazy kół naukowych, warsztaty dla najmłodszych,
– gry i zabawy dla dzieci, dmuchańce,
– konkursy z nagrodami,
– darmowe rejsy tramwajem wodnym po Odrze,
– barbecue,
– pokaz Dogfrisbee w wykonaniu border collie
godz. 12:30
eliminacje ósemek wioślarskich
godz. 13.00
pokazy na scenie
godz. 13:30-16:00
wyścigi finałowe ósemek i smoczych łodzi
godz. 16.15
wyścigi finałowe A i B ósemek wioślarskich
godz. 16:30
wyścigi smoczych łodzi
godz. 17:00
dekoracja załóg
godz. 18:30
koncert zespołu Big Up!
godz. 19:30
tradycyjny wyścig Politechnika Wrocławska vs. Uniwersytet Wrocławski
godz. 20:00
koncert gwiazdy wieczoru: GrubSon z zespołem na żywo
godz. 21:45
pokaz sztucznych ogni
godz. 22:00
koniec

Zobacz także

Bulwar Politechniki Wrocławskiej