Orientuj się! Bieg na orientację wystartuje w budynku Narodowego Forum Muzyki

Metamorfa Studio/ (Public Domain 1.0)/ flickr.com

Metamorfa Studio/ (Public Domain 1.0)/ flickr.com

Już 23 lutego Narodowe Forum Muzyki stanie się pierwszym etapem popularnego biegu na orientację – Wrocław Night O-Fight. Z trzystu wolnych miejsc zostało już dwieście. Sprawdź, jak możesz zgłosić swój udział.

Wrocław Night O-Fight to cykl nocnych biegów na orientację, który od kilku lat gromadzi wrocławian. Za każdym razem organizatorzy dbali o wyznaczenie atrakcyjnego punktu startowego. Do tej pory za linię startu posłużyły: Sky Tower, Stadion Miejski, czy Hala Stulecia. W tym roku będzie to Narodowe Forum Muzyki. Zawody odbędą się już 23 lutego.

Zawodnicy zaczną zabawę od szukania punktów zlokalizowanych na ośmiu piętrach Narodowego Forum Muzyki. Dodatkowym utrudnieniem będą niektóre drzwi, otwierające się tylko w jednym kierunku. Kolejne etapy przyniosą kolejne wyzwania.

Każdy może wziąć udział w tych zawodach. Kategorie A, B i C zostały dostosowane do umiejętności startujących. Zasada jest prosta – zawodnik musi odnaleźć w terenie wszystkie punkty kontrolne zaznaczone na mapie.

Możliwa jest również rywalizacja grupowa. Drużyny powinny zgłosić się do konkurencji MIX. Na tę okazję organizatorzy stworzyli również specjalną kategorię dla architektów, którzy chcieliby nie tylko podziwiać piękno budynku, ale również spróbować swoich sił z mapą.

Liczba uczestników jest ograniczona i ciągle topnieje. Organizatorzy przewidzieli w sumie 300 miejsc startowych.

Formularz zgłoszeniowy znajdziesz tutaj.