Ósemka Politechniki Wrocławskiej na regatach w Londynie

twg osemka pwr 10Weekendowe zawody The Head of the River Race, rozgrywane w Londynie, bardzo dobrze zakończyły się dla wioślarskiej ósemki Politechniki Wrocławskiej.

Reprezentacja wrocławskiej uczelni zajęła 10. miejsce w kategorii Senior University competition i 24. miejsce w Overseas crews competition. W skład drużyny weszli: Wojciech Krzysiek, Krzysztof Rokita, Paweł Buryn, Wojciech Łopuszko, Karol Martyna, Maciej Jasiński, Sebastian Łanda, Jarosław Porada i Paweł Penno. Zawodnicy trenowali pod okiem Pawła Rańdy.
W regatach startowało 360 ósemek. Gdyby warunki pogodowe były bardziej sprzyjające mogłoby ich być o wiele więcej. Tymczasem deszcz i silny wiatr utrudniły niektórym start w zawodach.
Zawodnicy Politechniki Wrocławskiej dotarli do mety z czasem 00:19:59.14. Zwyciężyła jednak osada z Molesey Boat Club. Udało im się pokonać trasę w czasie 00:17:19.54.
Zajęcie tak wysokich pozycji w tym wyścigu jest cenne ze względu na prestiż tych zawodów. The Head of the River Race rozgrywane są już od 1926 r. Tradycja tych regat nakazuje, by odbywały się na dystansie 4,25 mili, czyli 6,8 km.