Ostatni spływ dookoła Wrocławia?

Wrocławscy miłośnicy walorów rekreacyjnych Odry nie mają ostatnio zbyt wielu powodów do radości. Mimo że udaje się przy wsparciu miasta organizować sporo imprez na wodzie i nad wodą to ich pomysłodawcy natrafiają na wiele problemów ze strony części instytucji zarządzających Odrą. Publikujemy list Stowarzyszenia Pegaz w sprawie organizacji spływu dookoła Wrocławia.

XIII Ostatni Spływ Dookoła Wrocławia

Po ostatnich rozmowach z przedstawicielami opiniującymi i wydającymi pozwolenia na przeprowadzenie zorganizowanych spływów po Wrocławskim Węźle Wodnym podjąłem decyzję o przeprowadzeniu Spływy Dookoła Wrocławia po raz ostatni .
Słowo wyjaśnienia:

· przed ośmioma laty otrzymując pozwolenie od nadzorcy ruchu na Odrze mieliśmy do spełnienia warunki zawarte w sześciu punktach; dziś – w osiemnastu.
· Na początku Wrocław można było opłynąć nie wysiadając z kajaka, łodzi wiosłowej , łodzi smoczej czy też asekurującej motorówki, rok później w rejonie śluzy mieszczańskiej należało przenieść kajaki około 300m, inne łodzie zostały wyeliminowane z możliwości pływania dookoła miasta. Dziś musimy przenosić kajak na odcinku pomiedzy wzgórzem Polskim a mostem Sikorskiego – oczywiście zorganizujemy przyczepę do przewiezienia kajaków, natomiast uczestników proszę o wyrozumiałość i przemaszerowanie ulicą Grodzką (w towarzystwie zespołu wrocławskich bębniarzy)

Przewidując co będzie za kilka lat: dodatkowe warunki do spełnienia i noszenie kajaków dookoła Wrocławia, wzorem innych wrocławskich organizacji, wycofujemy się z organizacji spływów Odrą po Mieście Wrocław.
Zdecydowanie mniej utrudnień jest przy organizacji spływów poza miasto Wrocław i do nich w dalszym ciągu wszystkich chętnych zapraszamy.

Piotr Gancarz – Stowarzyszenie Pegaz