Pomysły na Wyspę Słodową i stojącą tam kamienicę

Kamienica na Wyspie Słodowej znajdzie nowego właściciela?Kamienica na Wyspie Słodowej stoi pusta, jej ściany zdobią murale, a wokół latem organizowane są koncerty oraz liczne sportowe atrakcje. To wyjątkowy teren w centrum miasta. Część Wrocławian chce zdecydować, co powinno dziać się w kamienicy, która jako jedyna ostała się w całości na wyspie.

„Podczas spotkania przedstawimy Wam naszą wizję kamienicy jako ośrodka niezależnych działań kulturalno-społecznych oraz strategie dla Wyspy” – piszą przedstawiciele inicjatywy Wyspa Słodowa 7 na stronie wydarzenia.

Jednocześnie inicjatorzy akcji zbierają pomysły na zagospodarowanie kamienicy w tak zwanym banku pomysłów. Pierwotny pomysł to przekształcenie kamienicy w centrum społeczno-kuturowe. W najbliższy piątek odbędzie się debata poświęcona pomysłom na wyspę. Debata ruszy o godzinie 18:00 w EkoCentrum Wrocław, ulica Św. Wincentego 25a.

W 2015 roku nie zabraknie imprez plenerowych na wyspach Słodowej i Piaskowej. Szerzej o harmonogramie imprez pisaliśmy tutaj.