Poznajcie wrocławskie krasnale wodne

We Wrocławiu mieszka wiele krasnali kochających wodę w większej lub mniejszej ilości oraz w różnej postaci. Niektóre z nich, jak Pracza Odrzańskiego, Hydrotechnika czy Kapitańskie Bliźniaki już poznaliśmy. Nie wszystkie jednak mieszkają nad samą Odrą. Można je spotkać także w innych częściach miasta.

Neptunek, Fot. www.krasnale.pl

Neptunek – nie moglibyśmy nie zacząć od króla mórz i oceanów, który niedawno upodobał sobie miasto nad Odrą i stąd domaga się dostępu do morza. Neptunek ze swoim trójzębem zamieszkał przy Starym Klasztorze (ul. Purkyniego 1), aby mieć blisko do wrocławskiego odcinka rzeki.

Bąbelek Chlapuś – uwielbia wodę i wrocławskie fontanny. Szczególnie upodobał sobie tę w Pasażu Grunwaldzkim, gdzie przesiaduje całymi dniami i nocami. Zawsze ma przy sobie ręcznik, płetwy, okulary pływackie i gumową kaczuszkę, z którą nurkuje i pływa między falami.

Kapitan Jack Port – przybył na wrocławskie osiedle Nowy Port po długiej podróży. Teraz czeka na swoich kompanów, z którymi wyruszy w kolejna wyprawę. A może zostanie we Wrocławiu na zawsze?

Wodziarz, Fot. www.krasnale.pl

Wodziarz – na zmęczonych upałem wrocławian i turystów czeka na jednej z pomp wodnych ustawionych na tutejszym rynku. Nie odmówi ochłody w upalne dni. Ze zrozumieniem i po przyjacielsku zawsze podzieli się odrobiną wody.

Chlapibrzuch i Moczypięta – laureaci wielu krasnalich olimpiad sportowych. Nic dziwnego, w końcu dniami i nocami ćwiczą formę we wrocławskim aquaparku. W ciągu dnia poprawiają humor gościom Wrocławskiego Parku Wodnego oraz pływają razem z nimi w tamtejszych basenach, natomiast nocą czuwają nad bezpieczeństwem krasnali, które postanowiły trochę popływać.

Krasnale basenowe: Plumplumek, Bulbulek, Ratuś i Helpik – pływanie to ich wspólna pasja. Pilnują bezpieczeństwa osób pływających na basenach Wrocławskiego Centrum Spa. Plumplumek i Bulbulek to doskonali nurkowie, a Ratuś i Helpik są mistrzami w pływaniu.