Przedostatni weekend sierpnia spędź na Wyspie Słodowej

Animacje organizowane w ramach projektu Wyspa na Weekend to propozycje skierowane do każdego, niezależnie od wieku i zainteresowań. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Korzystaj z końcówki lata i spędź czas na świeżym powietrzu!

22 sierpnia zapraszamy na prawdziwe muzyczne show. Na scenie Wyspy Słodowej wystąpi GoMusic. Jest to innowacyjny projekt muzyczny łączący różnorodne elementy sceniczne: jam session, live karaoke i wszystkie formy sztuki, które można realizować z muzyką. Artyści wykonują utwory z każdego gatunki i stylu, tworząc własne aranżacje znanych hitów muzycznych. A zaraz po koncercie, o godz. 21.00, rozpoczniemy komediowy weekend filmowy. Pierwszą projekcją będzie francuska produkcja: „Jeszcze dalej niż Północ”.

W sobotę, 23 sierpnia, kontynuujemy projekt Otwartej Sceny i Kina Plenerowego. Zagrają dwie nietypowe grupy muzyczne: Inne Zwierzęta i The Newspaper, które zaprezentują nam zupełnie nowe spojrzenie na muzykę alternatywną. Posłuchamy utworów słowno muzycznych oraz dźwięków z pogranicza new wave i indie. Natomiast propozycją filmową na sobotni wieczór będzie przezabawna opowieść o powstaniu pierwszego wibratora, czyli „Histeria”.

Zarówno w sobotę, jak i niedzielę na Wyspie Piaskowej przygotowanych będzie wiele zabaw sportowych. Od godziny 15.00 odbędą się pokazy rugby (sobota), rozgrywki siatkówki plażowej i inne. Na chętnych czekają stanowiska do badmintona, strzelania z łuków, a także bule. Pojawią się także profesjonaliści, którzy chętnie opowiedzą o swojej pracy i rozwieją wszelkie wątpliwości związane ze zdrowiem: instruktor nordic walking oraz dyplomowany fizjoterapeuta – Pan Kręgosłup.

W niedzielę o godz. 13.00 rusza kolejna odsłona Wyspy Gier. Tym razem czas spędzimy przy najpopularniejszych grach tegorocznych wakacji. O tej samej porze na Wyspie Słodowej odbędą się warsztaty rodzinne w ramach Biblioteki Plenerowej. Czeka nas spacer z przewodnikiem, zabawa filozoficzna dla całej rodziny, wyścig z książką na głowie oraz wiele innych atrakcji. Amatorzy śpiewu z pewnością wezmą udział w spotkaniu „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”, podczas którego muzycy z Narodowego Forum Muzyki będą uczyć się kołysanek. Nie zabraknie także pokazów i doświadczeń naukowych wraz z nauką języków obcych – czyli propozycji zabaw na Wyspie Dzieci od godz. 14.00.

Śpiewająca Wyspa rozpocznie się o godz. 15.00. Pośpiewamy wspólnie piosenki M. Grechuty, K. Krawczyka, Czerwonych Gitar i innych, a o 16.30 posłuchamy koncertu rodzinnego z muzyką dawną w ramach Klasyki na Wyspie. Po występach muzycznych instruktorzy fitness pokażą nam, jak spalać kalorie i świetnie się bawić – na zumbę zapraszamy o 17.30. A na koniec zaprezentujemy film komediowy „Z miłości do…”, czyli opowieść o pewnym starszym małżeństwie.

Harmonogram

Piątek, 22.08

 • 18.00 – Otwarta Scena: GoMusic i gość
 • 21.00 – Kino Plenerowe: „Jeszcze dalej niż Północ”

Sobota, 23.08

 • 15.00-20.00 – Sportowa Wyspa: rugby, bule, siatkówka plażowa, badminton, łucznictwo, porady i masaże – Pan Kręgosłup (Wyspa Piaskowa)
 • 18.00 – Otwarta Scena: Inne zwierzęta i Newspaper
 • 21.00 – Kino Plenerowe: „Histeria”

Niedziela, 24.08

 • 13.00-19.00 – Wyspa Gier: najpopularniejsze gry wakacji 2014
 • 13.00-18.00 – Biblioteka Plenerowa: spacer z przewodnikiem, gotowanie dla najmłodszych, nauka kołysanek „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato” i wiele innych
 • 14.00-18.00 – Wyspa Dzieci: pokazy, doświadczenia, nauka języków obcych – zajęcia dla dzieci i warsztaty dla rodziców
 • 14.00-19.00 – Akcje Społeczne: „Skradzione bicykle”
 • 15.00-20.00 – Sportowa Wyspa: nordic walking, bule, siatkówka plażowa, łucznictwo, porady i masaże – Pan Kręgosłup
 • 15.00 – Śpiewająca Wyspa: wspólne śpiewanie piosenek M. Grechuty, K. Krawczyka, Czerwonych Gitar i innych
 • 16.30 – Klasyka na Wyspie: muzyka dawna na oryginalnych instrumentach sprzed 300 lat – koncert rodzinny
 • 17.30-19.00 – Taneczna Wyspa: energia radosnej zumby
 • 21.00 – Kino Plenerowe: „Z miłości do…”