Relacja z regat Odra River Cup 2015: wyścigi łodzi wioślarskich i Dzień Dziecka na sportowo

W sobotę deszcz przeplatał się ze słońcem, ale nic nie przeszkodziło w tym, by rozegrać wszystkie zaplanowane wyścigi. Zwycięzcami zostały osady AZS AGH Kraków i siatkarek Politechniki Wrocławskiej.

W sobotę odbyły się wyścigi łodzi smoczych i wioślarskich. Ekipy reprezentowały różne uczelnie i różne dyscypliny sportu. Z zagranicznych ekip, pojawiły się osady z Londynu, Cambridge, Ostravy i Szwecji.

Dziewięć osad wzięło udział w wyścigu łodzi smoczych, były to między innymi: sekcja jeździecka, biegi przełajowe, sekcja pływania, sekcja piłki siatkowej mężczyzn i aerobiku, sekcja rugby, pracownicy studium wychowania fizycznego. Na podium znalazły się: sekcja wspinaczki i piłki ręcznej, sekcja judo, a na pierwszym miejscu załoga AZS AGH Kraków.

W ostatecznym starciu wyścigu smoczych łodzi zmierzyły się ze sobą siatkarki Impelu oraz drużyna siatkarek Politechniki Wrocławskiej. Osada siatkarek Impelu (w różowej łodzi) przegrała ostatni wyścig. Siatkarki Politechniki, płynące żółtą łodzią, były szybsze od konkurentek o 0,09 sekundy.

W finale wyścigu ósemek wioślarskich zespół Politechniki Wrocławskiej zajął trzecie miejsce. Wygrała osada z Bydgoszczy, na drugim miejscu znalazł się AZS Toruń.

Oto czasy z kolejnych finałów:

Deutscher Ruder-Club von 1884 e.V. Hannover – 3:02,74
Uniwersytet Jagielloński – 3:15,92
Uniwersytet Wrocławski – 3:14,23
Technical University Ostrava – 3:15,76
Uniwersytet Warszawski – 2:59,42
Akademia Morska w Szczecinie – 3:01,67
Politechnika Wrocławska (druga osada) – 3:05,10
Molndals Roddklubb – 3:14,82

W rywalizacji kobiet wzięły udział osady z Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Morskiej w Szczecinie oraz połączone siły studentek Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego. Najlepsze okazały się gospodynie (z czasem 3:42,00). Drugie miejsce zajęły zawodniczki z Akademii Morskiej w Szczecinie (4:12,89), trzecie warszawianki (4:13,73).

O godzinie 19:30 odbył się tradycyjny dziewiętnasty wyścig między załogą Politechniki Wrocławskiej a Uniwersytetu Wrocławskiego. Tym razem puchar rektora został u gospodarzy, wygrała osada Politechniki Wrocławskiej.

Drugi dzień regat Odra River Cup zainaugurowało rozpoczęcie Dnia Dziecka na Politechnice Wrocławskiej. Następnie od godziny 11:00 do 16:00 odbyły się pokazy kół naukowych, gry i zabawy dla dzieci, konkursy, barbecue, szkolenia motorowodne dla najmłodszych prowadzone przez Dolnośląski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, warsztaty gry na bębnach.
O 13:00 na scenie pojawiła się Kasia Klich i Bajkowa Drużyna. Popołudnie wypełniły pokazy psów ratowników, prowadzone przez Ochotniczą Straż Pożarną – Jednostkę Ratownictwa Specjalistycznego we Wrocławiu i pokaz Iluzjonisty. O 15:00 nastąpił finał wyścigów Otwartych Mistrzostw Wrocławia Smoczych Łodzi i Kajaków.

Pełną fotorelację z obu dni regat Odra River Cup 2015 możesz zobaczyć tutaj.