„Gdzie jest Błękitka?” – MPWiK zaprasza rodziny do udziału w grze miejskiej

Kto odpowiada za zniknięcie Błękitki, strażniczki wody? Na to pytanie, wrocławianie spróbują znaleźć odpowiedź już w sobotę 30 września, biorąc udział w Grze Miejskiej zorganizowanej przez wrocławskie MPWiK. Wydarzenie jest jednym z elementów realizowanej przez spółkę akcji „Bądź EKO z MPWiK”.

Tytułowa zagadka będzie tłem zabawy, w czasie której Gracze pomogą w odnalezieniu zaginionej dziewczynki.

– Gra miejska to jeden z elementów wpisujących się naszą społeczną odpowiedzialność.– mówi Tomasz Jankowski rzecznik MPWiK – W czasie tej rodzinnej zabawy, w ciekawy sposób, przekażemy uczestnikom  wiedzę na temat  tego, jak sami mogą zadbać o środowisko. Biorąc udział grze opowiemy na przykład jak oszczędzać wodę, jak odpowiedzialnie korzystać z sieci kanalizacyjnej, a także jakie są możliwości wykorzystania wody deszczowej. – dodaje Tomasz Jankowski.

„Bądź EKO z MPWiK” to cykl edukacyjnych działań, które wrocławskie wodociągi kierują do odbiorców swoich usług. W ramach akcji przygotowano wystawę dotyczącą ekologii, która była prezentowana m.in. w czasie Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, jak również zorganizowano edukacyjny piknik rodzinny. Kolejną inicjatywą jest gra miejska skierowana do wszystkich, którzy są gotowi zadbać o środowisko naturalne. Początek zabawy 30 września o 10.30, na parkingu Starej Ozonowni przy ul. Na Grobli.

Co trzeba zrobić, aby zagrać? To proste! Wystarczy zebrać drużynę (od 2 do 6 osób), w której jest przynajmniej jedna osoba pełnoletnia. Następnie należy przesłać zgłoszenie e-mailem na adres: zapisy@exploring.pl.

Zgłoszenia zawierające imiona, nazwiska  i wiek uczestników można wysyłać już teraz! Termin nadsyłania zgłoszeń upływa o północy 29 września lub po wyczerpaniu limitu miejsc w grze.