Rusza sezon regat żeglarskich. Znamy już terminy imprez

fot.Paul B/(CC BY-NC 2.0)/flickr.com

fot.Paul B/(CC BY-NC 2.0)/flickr.com

Wrocławski Okręgowy Związek Żeglarski stworzył już kalendarz regat żeglarskich na 2015 rok, które będą odbywać się w naszym okręgu.

Pierwszy turniej startuje już 25 i 26 kwietnia. Sezon żeglarski potrwa aż do końca października. Każdy miesiąc wiosny lata i jesieni zapełniony jest regatami. Po szczegółowe zapraszamy do wiedzenia strony organizatora. Harmonogram znajduje się w pliku do pobrania.

O Wrocławskim Okręgowym Związku Żeglarskim…

Głównym założeniem WrOZŻ jest zrzeszanie klubów i stowarzyszeń żeglarskich. Celem tej organizacji jest integracja całego środowiska działającego na obszarze Dolnego Śląska.

WrOZŻ chce umożliwić żeglarzom organizowanie, rozwijanie i uczestniczenie w jachtingu, rozumianym jako zjawisko kulturowe. Zadaniem organizacji jest utrwalanie i kontynuowanie tradycji żeglarskich. WrOZŻ organizuje regaty sportowe i turystyczne oraz imprezy rekreacyjno-kulturalne. Prowadzi szkolenia na podstawowe stopnie żeglarskie i stopnie instruktorskie.
WrOZŻ szacuje, że żeglarstwo w samym tylko Wrocławiu uprawia w różnych jego formach kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców. W tej chwili WrOZŻ zrzesza 31 klubów żeglarskich, skupiających ok. 1100 żeglarzy.Wrocławski Okręgowy Związek Żeglarski istnieje od 1957 roku.