Rusza sezon wypożyczalni i przystani. Pływaj po Odrze!

Można wypożyczyć kajak, rower wodny, łódkę z wiosłami lub łódkę motorową. Ruszyły też wrocławskie przystanie.

Wypożyczalnia sprzętu przy Przystani Zwierzynieckiej już działa. Można stamtąd pływać w okolicy mostu Zwierzynieckiego, z poziomu rzeki obserwować Wybrzeże Wyspiańskiego i płynąć aż do mostu Szczytnickiego. Widoki mogą być jednak nieco zaburzone przez trwające remonty. Na przystani można wypożyczyć kajak, rower wodny lub łódkę. Koszt za kajak jedno, dwu lub trzyosobowy wynosi 10 złotych za 30 minut i 15 złotych za godzinę. Za rower wodny zapłacimy odpowiednio 20 i 30 złotych, a popłynąć nim mogą dwie osoby. Wraz z większą liczbą miejsc w rowerku, rośnie również cena, zatem najwięcej zapłaci grupa czteroosobowa – 40 złotych za godzinę.

Za wypożyczenie łódki z wiosłami trzeba zapłącić 20 zł (30 min) lub 30 zł (godzina). W ofercie punktu znajdują się również łódki motorowe dla trzech i czterech osób. Koszt wynajęcia łódki na pół godziny to odpowiednio 20 60 i 80 złotych, w przypadku godzinnego rejsu: 90 i 110 złotych.

Od tego weekendu wypożyczymy również łódki w Zatoce Gondoli przy ulicy Purkyniego, na tyłach Muzeum Narodowego. Do wzięcia są kajaki, łódki z wiosłami oraz łódki motorowe. Za dwuosobowy kajak na godzinę trzeba zapłacić 14 złotych, karnet pięciogodzinny kosztuje 50 złotych. Motorówka – 75 złotych za godzinę, w cenie jest również przeszkolenie. Za łódkę z wiosłami dla trzech osób trzeba z kolei zapłacić 25 złotych za godzinę pływania.

Po Odrze kursuje również turystyczny tramwaj wodny, który ma przystanki m.in. przy ZOO oraz na Ostrowie Tumskim. Na stateczek zmieści się 12 osób, półgodzinny rejs to koszt 15 zł od osoby, za godzinę z kolei – 25 złotych.

RZGW prowadzi cały czas modernicację Wrocławskiego Węzła Wodnego, co wpłynie  również na przystanie i wypożyczalnie sprzętu. Nie będzie działać między innymi przystań przy Hali Targowej – w tym miejscu trwa obecnie remont.