Śpiewogra wystąpi na Tumski Cup

Na zakończenie wyścigów smoczych łodzi Tumski Cup, około godziny 16.00, wystąpi zespół Śpiewogra. Koncert odbędzie się w ramach współpracy z organizatorami odbywającego się tego dnia festiwalu Kalejdoskop Kultur.

Zespół pieśni ludowej Śpiewogra powstał w 2013 roku. W jego skład wchodzą zarówno profesjonalni wokaliści, jak i amatorzy. Łączy ich miłość do muzyki ludowej. Repertuar to muzyka ludowa: ukraińska i polska, pieśni z oper i operetek wykonywane solo i w duetach.

Zespół brał udział w wielu koncertach i festiwalach, między innymi podczas Kalejdoskopu Kultur we Wrocławiu oraz na festiwalach we Francji. Uczestniczył także w dobroczynnych koncertach: Podaj Rękę Ukrainie, Z Polską na Ty, a także wziął udział w spektaklu „Sen nocy letniej”, który reżyserował  Michał Znaniecki. Występował na koncercie z okazji dnia edukacji na Politechnice Wrocławskiej oraz podczas Europejskiej Stolicy Kultury. Zespół Śpiewogra organizuje też wieczory poetyckie, a raz w miesiącu Ukraińskie wieczornice, na które zaprasza wszystkich chętnych.

Po emocjach sportowych spotkajmy się na Wyspie Bielarskiej! Organizatorzy Kalejdoskopu Kultur przygotowali wiele atrakcji, więcej informacji na stronie: www.kalejdoskopkultur.pl.